banner293

banner292

U-14 Milli Takımına Erzincan’dan 4 Futbolcu

Türkiye U-14 Milli Takımına katılmak üzere Erzurum TFF Bölge Müdürlüğünce düzenlenen Bölge karması elemelerinde Erzincan’dan 2009 doğumlu lisanslı 4 futbolcu katılmaya hak kazandı.

Erzincan Spor 24.09.2022, 23:36 Erzincan Medya
U-14 Milli Takımına Erzincan’dan 4 Futbolcu

Türkiye U-14 Milli Takımına katılmak üzere Erzurum TFF Bölge Müdürlüğünce düzenlenen Bölge karması elemelerinde Erzincan’dan 2009 doğumlu lisanslı 4 futbolcu katılmaya hak kazandı.

200 futbolcu arasından yapılan elemeler sonunda ilk 18’e giren Erzincanlı genç futbolcular bir ilke imza atarak hem Erzincan’ı hem de bölgeyi temsil edecekler. Türkiye’yi hem ulusal hem de uluslararası maçlarda temsil eden Milli Futbol Takımı ve 21 yaş altı Milli takımlarına gelecekte A milli takımda oynayabilecek genç oyuncuların ön plana çıkarılması için düzenlenen seçmeler sonucunda kadroya seçiliyor. Kadroda yerini alan oyuncular gençlik turnuvalarına katılmaya hak kazanıyor.

Bu kapsamda Erzurum’da yapılan U-14 Bölge Karma Seçmelerinde Ağrı, Bingöl, Kars, Iğdır ve Erzurumlu genç futbolcular arasında Erzincan’dan 4 futbolcu seçmeleri geçerek büyük bir başarı elde ettiler. Erzincanlı 4 genç futbolcu velileri eşliğinde Erzincan ASKF bürosuna gelerek ASKF Başkanı Emin Turan’dan girecekleri kamp süreci hakkında bilgiler aldılar.

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Emin Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Futbol branşında 2009 doğumluların U14 Milli Takımını oluşturmak üzere bölgeler arası karmalar oluşturuldu. Bizde 2009 doğumlulardan karma 18 kişilik bir Erzincan kadrosu oluşturduk. Bağlı olduğumuz Erzurum Bölge Müdürlüğü organizasyonunda 21 Ağustos’ta yapılan karmalar arası yarışmalara katıldık. Orada 3 karşılaşma yaptık. 3’ünü de başarıyla geçtik. Bizim ilk etapta 5 tane sporcumuz katılmıştı. 30 kişilik kadroya seçildi. Daha sonra gittiğimiz 18 kişilik bölge karmasının oluşumunda 4 tane çocuğumuz seçildiler.

Toplam 200’e yakın kişinin arasından seçilen 18 kişilik kadrodan Erzincan’dan bir ilk olmak suretiyle 4 tane çocuğumuz seçildi. 24 Eylül 2022 tarihinde Erzurum’da bir otelde yapılacak olan bölgeler arası karşılaşmalara uğurladık. Çocuklarımız orada 3 günlük bir kamp ve akabinde çeşitli testlerden geçtikten sonra 3. Gün sonunda da TFF Bölge Müdürlüğünün programı dâhilinde çalışmalarını sürdürecekler. U-14 Milli Takım seçmeleri Erzincan’da uzun yıllardır yapılan bir çalışmaydı. U-14 Milli Takımı Milli Takımımızın en alt kadrosudur. 14 kişi seçiliyor. Bir sonraki sene 16’da oynayacak. 17 derken A Milli Takıma kadar gidiyorlar. Bu çocuklarımız için Türkiye genelinde bir havuz oluşturuldu. Çocuklarımız bu havuzdalar. Bütün profesyonel takımlarımız bu çocukları buradan takip edecekler. Biz Erzincan Amatör Spor Kulübü olarak da çocuklarımızı ve bundan sonraki süreçte de onları yetiştirmek, sayılarını arttırmak için mücadelemize uğraşımıza devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Hem eğitim hem de spor hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

ASKF başkanı Emin Turan gerçekleştirilen ziyarette U-14 Milli Takım kadrosu hazırlıkları için duygularını ifade eden sporculardan Berat Bulut; “13 yaşındayım. Trabzon Fen Lisesinde okumaktayım. Arkadaşlarımızla beraber Milli Takıma geldik, Erzincan’ı temsil etmek üzere. Biz de güzel bir şekilde temsil ettik ve aramızdan seçilenler oldu. Mutluyuz.” İfadelerine yer verdi.

Bir başka sporcu Ömür Nehirsu ise; “13 yaşındayım. Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulunda okuyorum. Bu organizasyona katıldığımız için mutluyuz.” diye konuştu. Furkan Akgül ise; “Erzincan Spor Lisesinde okuyorum. 14 yaşındayım. Milli Takım U-14 seçmelerine seçilmeyi başardık. Yaklaşık 180-200 kişi arasından seçildik. Gayet güzeldi. Umarım daha da iyisini başarırız” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (1)
Melis 1 ay önce
Helal Olsun Geleceğin Futbolcuları
Sondakika