Milletvekilleri, Yüz Yüze 100 Gün 100 Programının Çalışmasını Anlattılar

AK Parti genel merkezi tarafından başlatılan yüz yüze 100 gün 100 programının çalışmaları hakkında özel bir işletmede basın mensupları ile bir araya gelen Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır ve AK Parti Erzincan İl başkanı Mehmet Cavit Şireci gündemi değerlendirdi.

Erzincan Siyaset 10.08.2022, 08:18 Erzincan Medya
Milletvekilleri, Yüz Yüze 100 Gün 100 Programının Çalışmasını Anlattılar

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından planlanan saha çalışması kapsamında, Erzincan’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Erzincan AK Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını cevapladılar.

Özel bir İşletmede bir araya gelinen toplantıda Erzincan AK Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ve AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, 100 günlük yapılacak çalışmalar kapsamında Erzincanlı vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyerek genel merkeze iletmek üzere rapor tutarak çözüm bulmaya çalışılacak.

İlk olarak kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, konuşmasında şunlara yer verdi : ‘100 gün boyunca yüz yüze yüz program şeklinde genel merkezimizin direktifleriyle programlar hazırladık. Bu programlar kapsamında ilçelerimiz, köylerimiz olmak üzere tüm teşkilatımızla vatandaşlarımızı gezip sorunlarını dinleyip inşallah bunlarla ilgili çözüm odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah  100 günün sonunda yapmış olduğumuz çalışmaların en azından burada çözebileceklerimizi çözeceğiz çözemediklerimizi genel merkezimizde çözmeye çalışacağız. 100 günün sonunda bütün vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemeye çalışacağız. Programın hayırlara vesile olmasını dliyorum2 diye konuştu.

Toplantıda son olarak konuşan Erzincan AK Parti Milletvekili Burhan Çakır: ‘ milletimize hizmet yolunda gayretle devam ediyoruz. Biz her zaman milletimiz ile birlikte hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. Biz hiçbir zaman milletimizin yanından yöresinden ayrılmadık. Pandemi sürecinde bile yine esnafımızla, milletimizle beraber olduk. Bu süreçte onların sıkıntılı anlarında devlet olarak, hükümet olarak yanlarında olduk. Bugün bu sıkıntıları atlattık şimdi önümüze güvenle yürümeye devam ediyoruz. İhracattaki artış hızımız bunun bir göstergesidir. Bir çok alanda önemli yol kat ettik. Şehrimize yapılan yatırımlarla alakalı devlet hastanemiz 2023 faaliyet alacağız. Şehir stadımızda inşallah kısa bir zaman sonra faaliyete geçecektir. Cezaevinde de şuan faaliyet sürüyor. Kültür, spor, tarım çalışmaları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki zamanlarda da çalışmalarımız devam edecek’ dedi. AK Parti’nin kuruluşunun 21. Yıldönümünü kutlayarak konuşmasına başlayan Milletvekili Burhan Çakır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu hedeflere bizlerde birlikte yürümeye devam edeceğiz. Biz hiçbir zaman m,illetimizin yanından yöresinden asla ayrılmadık. PANDEMİ sürecinde dahi esnafımız ve milletimizle birlikte olduk. O zaman yaşanan sıkıntılarımız atlattık, büyüne ve ihracatta ki artış hızımız büyümemizin bir göstergesidir. İlimizde devam eden yatırımların takipçisiyiz. En kısa sürede Devlet Hastanemiz, Stadyumumuz, 5 Bin kişilik Cezaevi ve birçok yatırımımız tamamlanıyor   

Son olarak konuşma yapan Milletvekili Süleyman Karaman Erzincan’ın genel yatırım ve proje konularını dile getirerek, öncelikle Ak Parti Genel Merkezi tarafından başlatılan “Yüz Yüze 100 Gün 100 Program” adlı proje çalışması ile Erzincan özelinde yaşanan tüm sorunların ele alınacağını 100 günün sonunda ise kapsamlı bir rapor ile parti yönetimine sunulacağını belirtti..

Karaman konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde AK Parti Genel Merkezimiz tarafından başlatılan "Yüz Yüze 100 Gün 100 Program" adlı projemiz Erzincan’ımızda İl Başkanımız Sayın Mehmet Cavit Şireci’nin Geçtiğimiz Haftalarda Kamuoyuna Duyurması İle başlamış bulunmaktadır.

Programımız kapsamında Erzincan’ımızda, tüm ilçelerimiz ve belde teşkilatlarımızla vatandaşlarımızın sıkıntılarını ve önerilerini dinleyeceğiz ve bu arada da, 20 yılda Yaptığımız yatırımları tek tek anlatacağız. Gündem yoğunluğuna göre Bakanlarımızın da katılımının beklendiği ziyaretlerimizde Ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa her konuda sorular yanıtlanacak ve Hemşerilerimizin bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Program kapsamında 100 günün sonunda tüm çalışmalarımızı kapsayan bir rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve parti yönetimimize sunacağız. Bu Sayede 2023 seçimlerimiz için uygulanacak stratejilerin yol haritası ortaya çıkarılmış olacaktır.

 CAN ERZİNCAN’IMIZ 2023 DE TARİH YAZACAKTIR

Gönüllere dokunarak 2023'de AK Parti'mizin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın en güzel sonucu alabilmesi için AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Binali Yıldırımın da destekleri ile Erzincan olarak hep birlikte tarih yazacağız.

Yaz boyunca 100 gün aralıksız devam edecek etkinliklerimizin planlaması gün gün itinayla İl Başkanlığımız tarafından hazırlanıyor. Türkiye'nin yükselişine 2023'te de katkı sunabilmek, için Erzincan'ın ve ülkemizin kazanabilmesi için elimizden gelen gayreti, çabayı tüm teşkilatlarımız ile sarf edeceğiz.

Erzincan'ımızın her karış toprağında vatandaşlarımızın sorunlarını ve önerilerini dinleyeceğiz.  Bu 100 gün içerisinde 20 yıldır yaptığımız hizmetleri, hem dış politikayla hem iç politikayla hem ekonomide hem sağlıkta ve tüm alanlarda yaptığımız hizmetleri vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bildiğiniz üzere Ülkemizde son yıllarda huzurumuzu bozan birçok hadise ile karşı karşıya kaldık. BUNLAR; Gezi Olayları, 17-25 Aralık Yargı Darbesi, PKK Sorunları, 15 Temmuz Hain FETÖ Darbesi, Suriye’deki İç ve Dış Savaş, Güneyimizde Bir Terör Devletinin Kurulma Planları, Irak Olayları, Mısır ve Libya Problemleri, Ermenistan Azerbaycan Karabağ Savaşları, Mavi Vatan ve Anlaşmazlıklar, Rusya Ukrayna Savaşı, Şımartılan Yunanistan’ın Huysuzlukları.

Bütün bu sorunlar dolayısıyla hepimizin bildiği ekonomik sıkıntıları oluşturdu. Sıkıntılarımız olsa da; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde AK Partinin Cesareti, Gayreti ve Milletimizin ferasetiyle ülke olarak dostlukla ve kardeşlikle bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz Allah’ın İzniyle. Çünkü bizim davamız ülke davasıdır. Bizim davamız bayrak davasıdır. Bizim davamız ezan davasıdır. Velhasıl bizim davamız ümmet ve Türkiye davasıdır.

Sonuç olarak, Programa başladığımız günden bu güne kadar vatandaşlarımızdan aldığımız taleplerden bahsetmek istiyorum. Çözebileceğimiz bütün talepler ile ilgileniyor, çözebilmek için azami gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımız hayat pahalılığından şikâyetçi, artık enflasyon dursun istiyor. Bizler ve hükümetimizde bunu istiyor. Elbette başaracağız.

Esnafımız BAĞ-KUR ve Sigorta prim desteği istiyor, Esnafımızın bu talebini raporladık

OSB ve Sanayi sitelerinin Gelişmesini ve Büyümesini istiyor Yatırımcılarımız. Yeni teknolojiye ayak uydurabilmek için hükümetimizden destek bekliyor. Bu konu ile ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz.

Besi organize sanayisinin bir an önce bitirilmesi noktasında büyük talepler geldi. Bizde bu konuya özel önem veriyoruz.

500 yataklı hastanenin ve stadyumun bitirilmesini istiyor vatandaşımız. Bunu için temaslarımız sürüyor.

Sulama suyunun artırılmasını ve maliyetlerin ucuzlatılması talepleri var. Bunu için Erzincan’daki pompaları yeniliyoruz ve BALLI barajının bir an önce bitmesi için çaba sarf ediyoruz.

Son yıllarda köylerimizde yol su alt yapı çalışmalarımızı hızlandırdık. Ama eksiklerin bir an önce bitirilmesini istiyorlar.

Kamu yatırımlarının bir an önce bitirilmesi isteniyor

Elbette ki özel konularında destekle ve işlerin kolaylaştırılmasını istiyorlar.

 "Vatandaşlarımız soracak, biz dinleyeceğiz ve yaptığımız yatırımları ve hizmetleri anlatacağız"

Erzincanlı hemşerilerimiz söyleyecek, soracak biz dinleyeceğiz, anlatacağız. Çözüm yolları arayacağız. 

Tüm Teşkilatlarımız 2023 Hedeflerimiz için Var gücüyle Çalışacak Tüm hemşerilerimiz ile yüz yüze, gönül gönüle olacağız; çünkü bizlerin; Gecesi, Gündüzü yok, Erzincan'ı ve Türkiye’si Var" İfadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Milletvekilleri Burhan Çakır ve Süleyman Karaman basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevapladılar.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
15
açık
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 04:47
Güneş 06:10
Öğle 12:17
İkindi 15:36
Akşam 18:15
Yatsı 19:32
Sağlık Haberleri