AK Parti 21 Yaşında

Adalet ve Kalkınma Partisinin Kuruluşunun 21.yılında kutlama mesajı yayımlayan Erzincan AK Parti 21, 23, 24 ve 26. Dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti Kurulduğundan bugüne kadar milletimizin gönlündekini istisna yerini almış, 21. Yılında da hizmet siyasetinin adresi olmuş, olmaya da devam etmektedir” dedi.

Erzincan Siyaset 16.08.2022, 10:18 Erzincan Medya
AK Parti 21 Yaşında

Adalet ve Kalkınma Partisinin Kuruluşunun 21.yılında kutlama mesajı yayımlayan Erzincan AK Parti 21, 23, 24 ve 26. Dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti Kurulduğundan bugüne kadar milletimizin gönlündekini istisna yerini almış, 21. Yılında da hizmet siyasetinin adresi olmuş, olmaya da devam etmektedir” dedi.

Türkiye’nin ve Milletimizin taleplerinden doğan, muhafazakâr ve demokrat bir kimlikle ülke siyasetine giren Adalet ve Kalkınma Partisinin Kuruluşunun 21.yılını idrak ettiğini belirten Karakelle, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurulduğundan bugüne kadar milletimizin gönlündekini istisna yerini almış, 21. yılda hizmet siyasetinin adresi olmuş, olmaya da devam etmektedir. Ülke insanımızın aynı ortak değerler ve hedefler etrafında kuvvetlendiğinde neleri başarabileceğini son 21 yılda ekonomik ve sosyal hayatta gösterebilmiştir.

“Milleti Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışını kendisine şiar edinen AK Parti, Kuruluşundan bu güne, bu Yüce Milletin en büyük serveti olan gönül bereketinden beslenmiştir. Geçen 21 yılda Ak Parti iktidarıyla vesayetçi siyaset, devleti toplumdan ayıran anlayış milletin eliyle tasfiye olmuş, Ülke sağlam bir iradeye kavuşmuştur. İşte o irade 21. kuruluş yılını idrak ettiğimiz Ak Partidir.

Bu ülkeye inanmanın, bu millete güvenmenin Türkiye aşkına 84 milyon insanımızla paylaşmanın verdiği güçle çok daha büyük hedefler için 2023 için 2053 için, 2071 için yürüyoruz. Ancak, bu kutlu yürüyüş, devletin içerisine sızmış, kılcal damarlarına kadar sirayet etmiş, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) ve paralel devlet yapılanması (PDY) tarafından gerçekleştirilmek istenen kanlı darbe girişimi ile engellenmek istenmiştir.

Milli iradeye, milletimize, devletimize, hukuka ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen kanlı darbe girişimi Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin, bu değerlere sahip çıkması sayesinde bertaraf edilmiştir. Yaşama hakkına kasteden hain çeteler, devlet ve milletten gereken cevabı almıştır. Tankları insanlarımızın üzerine sürerek, milli iradenin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalayarak, insanlarımızın üzerine kurşunlar yağdırarak, sözlerini dinleteceklerini ve amaçlarına ulaşacaklarını zannedenler, yüce milletimizin canı pahasına dik duruşu karşısında büyük hayal kırıklığı yaşayarak yenilmişlerdir. Demokrasimize, özgürlüğümüze, devletimize, geleceğimize, milli irademize günün 24 saati, yılın 365 günü, evlerimizde, iş yerlerimizde bütün ülke sathında her yerde sahip çıkmaya devam edecek, böylece dik olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız ve Türkiye olacağız.

Son yıllarda büyük gelişim ve değişim kaydeden ülkemizde AK Parti Milletimizin temel değerlerinin, birlik ve beraberliğinin en güçlü temsilcisi olmaya devam edecektir. Bu birliktelik bütün şer odaklarının faaliyetlerine rağmen terör belasının da üstesinden gelecek sonunda aklıselim başarılı olacaktır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedeflere, birlikte yılmadan yorulmadan devam edeceğiz.

Bu sorumlulukla; çalışma, geleceğe güvenle bakma, ülke ve milletimizi yüceltme, bütün dünyada dostları çoğaltma, düşmanı azaltma günüdür. Bunu da milletimizin engin desteği ile başaracağız.

Önümüzde 2023 Genel Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Milletimizin teveccühü adına geçen 21 yılda olduğu üzere yine büyük bir şevk ve heyecanla ama yorulmadan bu seçimlere hazırlanacağız. Parti teşkilatlarımızın kongrelerini yapacak yepyeni heyecanları ve enerjileri teşkilatlarımız bünyesinde bir araya getireceğiz. Bu süreçte yine geçen 21 yıllar da olduğu gibi bu ülkenin bütün şarkılarını bütün türkülerini birlikte söyleyeceğiz, Birbirimize Yunus Emre’nin diliyle konuşacağız.

Hacı Bektaşi Veli’nin, Mevlana’nın, Mehmet Akif’in gönül zenginliğini taşıyarak, her güzel şeye layık bu ülke ve milleti yücelteceğiz. “Nice AK Günlere”

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 04:46
Güneş 06:09
Öğle 12:18
İkindi 15:38
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Sağlık Haberleri