Mengüceli Mahallesinde Kaldırım yenileme çalışmaları tamamlandı Mengüceli Mahallesinde Kaldırım yenileme çalışmaları tamamlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi destekleri, Sınav Okulları ve Tesay Sigorta sponsorluklarında Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivalinin Ödül Töreni gerçekleşti. 
 
Erzincan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Salonunda düzenlenen Ödül Töreni ve Kapanış Gecesi programına; Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, kısa film festivali Jüri Başkanları ve üyeleri, onur konukları, kamu kurum müdürleri ve sinemaseverler katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda daha sonra,116 ülkeden başvuruların yapıldığı 2 bin 625 kısa film arasından dereceye giren 12 kurmaca ve 12 belgesel filmlerin fragmanlarının gösterimi yapıldı. 
 
Protokol ve Jüri Üyeleri tarafından ödül alan filmlerin açıklanmasının ardından  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 5.Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’ne desteklerinden dolayı kamu kurumu yöneticilerine, onur konuklarına, jüri üyelerine ve sponsorlara teşekkür belgesi ve plaket takdim ederek, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 
 
Düzenlenen program, ödül alan kısa filmlerin gösteriminin ardından sona erdi. 
 
Festivalde dereceye giren filmler:
Belgesel Kategorisi En İyi Film Ödülü:
In the Shelter of Galvanized Tankers
İran
Reza GHOLAMI MOTLAGH
Belgesel Kategorisi Jüri Özel Ödülü:
Children of the White Mountain (Beyaz Dağın Çocukları)
Türkiye
Yalçın ÇİFTÇİ
Belgesel Kategorisi Mansiyon Ödülü:
Under The Walnut Tree/ Cevizin Altında
Türkiye
Begüm AKSOY
Kurmaca Kategorisi En İyi Film Ödülü:
Breaking News
Portekiz 
RICARDO GREENOUGHGUERREIRO
Kurmaca Kategorisi Jüri Özel Ödülü:
Failed
İran
Mohammad Ahmadpour
Kurmaca Kategorisi Mansiyon Ödülü 1:
Things Unheard Of Ramazan Kılıç
Türkiye
Ramazan KILIÇ

Kurmaca Kategorisi Mansiyon Ödülü 2:
A Ride in the Rain
Hindistan
Utsab Ray