Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan ilçeleri arasında 1. Sırada

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan ilçeleri arasında 1. Sırada

2 Haziran tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Erzincan’ın ilçelerinde en başarılı Çayırlı ilçesi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2 Haziran tarihinde yapılan ve 8’inci sınıf öğrencilerinin liselere girişini sağlayan Liselere Geçiş Sistemini (LGS) sonuçlarını açıkladı.

Merkezi sınav sonuçlarına göre Türkiye genelinde 352 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Erzincan genelinde ise 500 tam puan alan 1 öğrenci olduğu açıklanırken ilçeler de ise en başarılı Çayırlı oldu.

Konu hakkında Çayırlı İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, kaymakamlığın sosyal medya hesabında paylaşımda bulunarak şu ifadelere yer verdi: ‘ 28.06.2024 günü açıklanan LGS sonuçlarına göre İlçemiz, sınavı Erzincan ilçeleri arasında 1. sırada tamamlamıştır. Başta bu sürece emek veren destek olan öğretmenlerimize , okul müdürlerimize ve bu gururlu tabloyu oluşturan öğrencilerimize ve onların cefakar velilerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde sınava yönelik hazırlık çalışması yapan tüm personellere teşekkür ederim.’ Dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler