banner293

banner292

Yıldız: LGBT’ye Karşı Olmak Nefret Söylemi Değil Fıtrat Eylemidir

Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın LGBT karşıtı yürüyüş sonrası yaptığı ‘nefret söylemi’ açıklamasını sert bir dille eleştirdi.

Erzincan Genel 28.09.2022, 20:27 Erzincan Medya
Yıldız: LGBT’ye Karşı Olmak Nefret Söylemi Değil Fıtrat Eylemidir

Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın LGBT karşıtı yürüyüş sonrası yaptığı ‘nefret söylemi’ açıklamasını sert bir dille eleştirdi.

Yıldız açıklamasında, “LGBT ’ye karşı olmak nefret söylemi değil fıtrat eylemidir, aileyi bu sapkınlığa karşı korumaktır.” Dedi.

Dünyada ve ülkemizde artan LGBT dayatmasına karşı Saraçhane’de düzenlenen “Büyük Aile Yürüyüşünden rahatsız olanlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da eklenmesinin üzüntü verici olduğunu belirten Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız “Aile Bakanlığı adı üstünde birinci önceliği aileyi koruma olan bir bakanlığımızdır. Bakan Yanık’ın LGBT ’ye karşı duyarlı ailelerinin ve sivil toplum kuruluşlarının düzenlemiş olduğu “Büyük Aile Yürüyüşü” sonrası yaptığı “Nefret söylemini yanlış buluyorum” açıklaması hala İstanbul Sözleşmesinin etkisinde olan bir kişinin söylemleridir. LGBT gösterilerinde kullanılan dile bir bakın, bir de “Büyük Aile Yürüyüşü’nde kullanılan dile bakın. Hangisi nefret söylemi içeriyor çok net ortadayken aileyi korumakla görevli Bakan Hanım’ın Avrupa İstanbul Sözleşmesini Koruma Bakanı gibi açıklamalarda bulunması ailelerimiz ve toplumumuz açısından üzüntü verici bir durumdur. Sayın Bakanı hizmet ettiği toplumun değer yargılarına göre eylem ve söylemde bulunmaya davet ediyoruz” İfadelerine yer verdi.

Yıldız gerek sosyal medya hesaplarından gerekse farklı platformlarda LGBT ’ye destek veren bazı sivil toplum kuruluşlarını, siyasileri ve sanatçıları da eleştirerek “Yapılan son bilimsel araştırmalar gösteriyor ki” Eş cinsellik geni diye bir gen yok. Kimse doğuştan eş cinsel doğmuyor. LGBT ’nin bu iddiası açık bir şekilde bilimsel verilerle çürütülmüşken Yüce kitabımızda Lut kavminin helakine neden olarak eş cinsellik ve sapkınlıklar ortadayken çocuklarını ve toplumu bu sapkınlığın yayılmasından korumak için harekete geçenlerin ayrımcı, toplumu kin ve düşmanlığa sevk edenler olarak lanse edilmesi trajik komik bir durumdur. Kendi sapık tercihlerini özgürlük bahanesi ile çocuklarımıza gençlerimize empoze etmelerine bu toplum izin vermeyecektir.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
Sondakika