banner293

banner292

Tatar ve Yıldırım EBYÜ’de Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve AK Parti Genel Başkanvekili Ak Sakallılar Konsey başkanı Binali Yıldırım, EBYÜ Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldiler.

Erzincan Genel 12.10.2022, 08:45 Erzincan Medya
Tatar ve Yıldırım EBYÜ’de Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve AK Parti Genel Başkanvekili Ak Sakallılar Konsey başkanı Binali Yıldırım, EBYÜ Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldiler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve AK Parti Genel Başkanvekili, Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu kapsamında düzenlenen "Gençlik Buluşması" programında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldiler.

EBYÜ Merkez Kütüphanesinde düzenlenen programda üniversite yıllarından, iş hayatına siyasete ve günlük hayatına dair samimi açıklamalarda bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve AK Parti Genel Başkanvekili, Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, gençlere tavsiyelerde bulundular.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Devletleri Teşkilatında yer alabilmesi için Türkiye Cumhuriyetinin destekleri ile devam ettiğini belirten Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Sakallılar konsey başkanı Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

AK Parti Genel başkanvekili ve Ak Sakallılar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, yol ücretleri ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını belirten öğrencilere destek sözü verince öğrenciler tarafından uzun süre alkış aldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel sanatlar müzik bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından müzik ziyafeti çekilirken söylenen şarkılara AK Parti Genel Başkanvekili, Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’da eşlik etti. Program sonunda öğrenciler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar AK Parti Genel Başkanvekili, Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım ile bolca fotoğraf çekildiler.

Programda, Hukuk Fakültesi öğrencisi Azerbaycanlı Kenan İsmailzade’nin doğum gününde Yıldırım ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşme fırsatı yakaladığını belirtmesi üzerine Yıldırım ve Tatar, programın sonunda sürpriz yaparak İsmailzade’ye doğum günü pastası kesti.

Düzenlenen söyleşi programına, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili, Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, kent protokolü ve EBYÜ akademisyen ve öğrencileri katıldı.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
Sondakika