banner293

banner292

Kış Kursları 4 Alanda Devam Ediyor

Erzincan genelinde Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 1266 öğrenci aktif olarak eğitim alıyor.

Erzincan Genel 25.01.2023, 14:29 Erzincan Medya
Kış Kursları 4 Alanda Devam Ediyor

Erzincan genelinde Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 1266 öğrenci aktif olarak eğitim alıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar  Erzincan  genelinde  de eğitim veriliyor.

2 haftalık yarıyıl tatilinde de yaz okulu kapsamını genişleterek bu yıl ilk kez "kış" döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar açıldı. Kış kursları 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.
 

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında gerçekleştirilecek olan Yarıyıl Tatili Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret etti. 

Bu kapsamda; Akyazı İlkokulu, Akyazı Ortaokulu, Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulu, Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ulalar 75. Yıl Bayrak Ortaokulunu ziyaret eden  Gün, destekleme ve yetiştirme kurslarının yarıyıl tatilinde de devam etmesi öğrencilerin tatil sürecinde de eğitim öğretimden kopmamasını sağladığını belirtti. Erzincan’da eğitimin daha da ileriye taşınacağına değinen Gün; bu gibi kursların öğrencilerin sınavlara hazırlık yapmalarını kolaylaştırmanın yanı sıra akademik başarılarının da artış göstermesini sağladığını ifade etti. 

Yarıyıl Tatili Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, verileri okuyarak analitik düşünmeye sevk etmek, İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla İngilizce ve Matematik derslerinden hazırlanan çerçeve programları kapsamında Bakanlığa bağlı resmî ve özel eğitim kurumlarının 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören istekli öğrencilere yönelik 4,5-6,7-8,9-10,11-12’nci sınıflar düzeylerinde oluşturulan gruplar şeklinde açıldı. Erzincan genelinde Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında; 4. Sınıf seviyesinde  310 öğrenci, 5 ve 6. Sınıf  seviyelerinde 359 öğrenci, 7 ve 8. Sınıflar seviyesinde 267 öğrenci, 9 ve 10. Sınıflar seviyesinde 248 öğrenci, 11 ve 12. Sınıflar seviyesinde 82 öğrenci olmak üzere toplamda 1266 öğrenci aktif olarak eğitime devam ediyor.

Yorumlar (0)