Gaziler Ve Şehit Aileleri İçin Erzincan Valiliği Tarafından Yemek Programı Düzenlendi

19 Eylül Gaziler Günü ve Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı verilişinin yıldönümü dolayısıyla, gaziler ve şehit aileleri için Erzincan Valiliği tarafından yemek programı düzenlendi.

Erzincan Genel 19.09.2022, 15:35 Erzincan Medya
Gaziler Ve Şehit Aileleri İçin Erzincan Valiliği Tarafından Yemek Programı Düzenlendi

19 Eylül Gaziler Günü ve Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı verilişinin yıldönümü dolayısıyla, gaziler ve şehit aileleri için Erzincan Valiliği tarafından yemek programı düzenlendi.                                   

Programa Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korg. Yavuz Türkgenci, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Davut Ala, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Şehit aileleri, Gaziler, Kamu Kurum müdürleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Askeri Erkan ve aileler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmalarını yapan Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şubesi Derneği başkanı Sabri Taş, “Malumlarınız olduğu gibi, Milletlerin yaşamış olduğu tarihi yol haritalarına baktığımızda unutulmayan Ulusal olaylarla ilgili Anma Günleri vardır. Bu anılan günler içerisinde öyle müstesna günler vardır ki, her Millete nasip olmayan, işte o günlerin yaşattığı kıvanç, bir başka mana ifade eder. Kahraman Türk Milleti asla Bayraksız, Vatansız ve Hürriyetsiz yaşamamış olmanın ruhu ve öz güveni yanı sıra, diğer Milletlere rehberlik etmenin kıvancıyla tarihte yer almış olan Milletlerin başında gelir” dedi.   

Daha sonra konuşmalarını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, tüm gazilerimize hürmetle saygılarımı arz ediyorum. Canlarını feda etmiş şehitlerimiz ve kahramanca mücadeleler ile bu vatan toprağında bu devleti kuran gazilerimizin omuzlarında yükselmiştir. Vatan topraklarında hürriyetimizin sembolü Al Bayrağımız şehitlerimizin ve gazilerimizin şerefli mücadeleleri sayesinde dalgalanabilmektedir” dedi.

3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Davut Ala da konuşmasında: ‘Şanlı tarihi savaş meydanlarında kahramanlıklarla geçmiş bir milletiz. Söz konusu vatan ise gerisi teferruat inancı var bu millette. Bu milleti tarih boyunca bileğinin bükülememesinin altında yatan güçte bu inanç olmuştur. Bu aziz milletin yüreklerindeki vatan, bayrak ve ezan aşkıyla tarihe destan yazan gazileri vatan, bayrağı ve kutsal değerleri için her türlü koşulda canlarını ortaya koyan ve koymaktan çekinmemiş hatta şehit olan arkadaşlarını kucaklamış şehit olan arkadaşlarının açık gözlerini elleriyle kapatmış gerektiğinde şehit olan arkadaşlarını kefen olmuş bende şehit olsaydım diye gözyaşı akıtmış vatanım olmadan asla yaşayamam diyerek kanlarını canlarını vatana millete bağışlayarak devam etmişler ve etmeye de devam ediyorlar. Kahraman gaziler varlıklarıyla zor ve karanlık günlerden ferah ve güzel günlere gelişi hatırlatırlar. Geçmişle gelecek arasında bağ kurarak gururun ete kemiğe bürünmüş halidir’ diye konuştu.

Konuşmalarını yapan AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır  ise, “Vatan toprakları için şehit olan canlarımıza rabbimden rahmet diliyorum. Bizler onların sayesinde yaşıyoruz. Necip milletimizin Anadolu’daki bin yıllık geçmişi boyunca Türk-İslam sancağını yere indirtmeyen; birliğimiz ve dirliğimiz için şehadet şerbetini  içmiş, peygamber efendimize komşu olmuş nice şehitlerimiz ile vücudunun çeşitli uzuvlarını vatan için kaybeden Gazilerimizi andığımız bu günde; Erzincan’ımızda, Erzincanlı şehit ve gazi ailelerimizle bir arada olmaktan kıvanç duyuyorum’ diye konuştu.

Son olarak konuşmalarını yapan Erzincan Valisi Mehmet Makas ise konuşmalarında; “Bu millet öyle bir millet ki dünyaya nizam verilsin diye yaratılmış bir millettir. Dünyada tarihi yazan bir millet. Bu millet dünyada coğrafyayı şekillendiren millettir. Her zaman bu millet hakikati ve yardımı bilen bir millettir. Gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde icra eden bir milletiz. Var olduğumuzdan bugüne hep hakikati savunmuştur. Mazlumun yanında yer almıştır’ dedi.

Kaynak: Erzincan Haber Sitesi
Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak 04:45
Güneş 06:08
Öğle 12:18
İkindi 15:39
Akşam 18:18
Yatsı 19:35
Sağlık Haberleri