Emniyet Ekipleri Pazar Esnafını Bilgilendirdi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipler, Halitpaşa Mahallesi Sılbıslı Salih Caddesi üzerine kurulan Salı pazarındaki esnafları ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulundu.

Erzincan Genel 17.06.2022, 12:30 17.06.2022, 12:34 Erzincan Medya
Emniyet Ekipleri Pazar Esnafını Bilgilendirdi

Emniyet Ekipleri Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara sahte para, dolandırıcılık, hırsızlık ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yaparak, Toplum Destekli Şube Müdürlüğünce hazırlanan broşür ve Erzincan Emniyet Müdürlüğüne ait iletişim bilgileri bulunan kartvizit dağıtımı yaptı.

Özellikle Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması yürüten ekipler ekonomik ve ticari hayat dolayısıyla tefecilerden ödünç para almamaları, bu tip suçlara rastlanması halinde kolluk birimlerine müracaat etmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

Son dönemlerde dolandırıcıların kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak vatandaşları çeşitli bahanelerle korkuttukları ve para talep ettikleri görülüyor. Bu nedenle dolandırıcılara karşı da yapılan uyarıların dikkate alınması yönünde bilgilendirilmelerde bulunuluyor. Yine sahte para ile özellikle Kurban Bayramı döneminde pazarlarda, alışveriş merkezlerinde, benzin istasyonlarında, eğlence yerlerinde, ticari taksilerde, market ve büfelerde, seyyar milli piyango gişelerinde ve büyük banknotlarla yapılan alışveriş durumları yaşanıyor. Emniyet teşkilatı söz konusu suçlara yönelik şehrin muhtelif yerlerinde vatandaşları bilgilendirerek etkin mücadeleye devam ediyor.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
25
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 04:46
Güneş 06:09
Öğle 12:18
İkindi 15:38
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Sağlık Haberleri