banner293

banner292

Başbağlar Mahallesinde Çalışmalar Devam Ediyor

İkinci döneminde de çalışmalarını sürdüren Erzincan merkez Başbağlar Mahallesi Muhtarı Murat Tapan, ilk göreve geldikleri günkü gibi büyük bir şevkle çalışmalarını devam ettirdiklerini belirtti.

Erzincan Genel 24.08.2022, 12:36 Erzincan Medya
Başbağlar Mahallesinde Çalışmalar Devam Ediyor

İkinci döneminde de çalışmalarını sürdüren Erzincan merkez Başbağlar Mahallesi Muhtarı Murat Tapan, ilk göreve geldikleri günkü gibi büyük bir şevkle çalışmalarını devam ettirdiklerini belirtti.

Erzincan Merkez Başbağlar Mahallesi Muhtarı Murat Tapan mahallelerinde bulunan 5 katlı binaların yıkımı ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tapan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “5 katlı binaların mahallemiz ve Erzincan’ımız için sorun olduğunu defalarca dile getirdik. Özellikle yerel basında yer almasını da sağlamıştık. Burası ile mücadelemizi sürdürerek Erzincan’daki yönetici ve idareciler ile muhtarlığımız bu aşamaya getirdik. Bu aşamaya getirinceye kadar bir hayli mücadele verdik. Ümit ediyorum bundan sonra ki süreç daha kolay olacak.

 

4 KATLI OLARAK YAPILACAK

İyi bir proje olarak gerçekleştirdiğimiz çalışma sonucunda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığı alarak TOKİ aracılığıyla yapılacak. Burada hak sahipleri ile anlaşmalar yapıldı. Yaklaşık 2 yıl içerisinde bu yıkım alanının dönüştürülerek vatandaşlarımıza teslim edilecek. Güzel bir proje yapıldı. Burası 5 katlı olmasına rağmen projede 4 katlı olarak yapılacak. Burada yapılan çalışmada bizlere destek olan tüm yönetici ve idarecilerimize mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

MAHALLEMİZ DE BİRÇOK ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDİYOR

Mahallede sadece bu dönüşümün olmadığını ayrıca Mili Eğitim Müdürlüğümüze ait Hayrettin Paşa ilkokulumuzun yerinde de ayrıca yeni bir okulun yapılacağını söyleyen Tapan, “Hacı Ali Akın caddemizde yol genişletme çalışmaları, Mahallemiz de yeni bir cami inşaatımız var tamamlanmak üzere ve bunun gibi mahallemiz de birçok çalışmamız devam ediyor. Bizlerde mahalle muhtarlığı olarak görevimizi sürdürüyoruz. İlk günkü şevk ve heyecanımızla çalışmamıza devam ediyoruz” dedi.

KİRA ÖDER GİBİ ÖDEME YAPACAKLAR

Yılkımı yapılan alana 140 daire yapılacağını belirten Başbağlar Mahalle Muhtarı Murat Tapan, burada 90 kişi hak sahibi. Fazladan daireler olacak. TOKİ usulüyle yapılacak olan daireler vatandaşlarımıza bire bir zamanında teslim edilecek. Dairelerin yapımının tamamlanması sürecinde her hangi bir ödeme olmayacak, sadece 2+1’ler de anahtar tesliminde 140 veya 150 bin TL, 3+1’lerde ise 350 bin TL ödemeleri olacak. Bu da 2 yıl sonra anahtar tesliminden sonra 180 aya bölünecek. Sadece yıllık TEFE, TÜFE oranlarında artışla kira öder gibi ödeme yapacaklar. Yapım sürecinde de Eylül ayı itibariyle Bin TL kira desteği alacaklar” dedi.  

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
Sondakika