Hem Satıyor Hem Bilgilendiriyor

Erzincan buğday meydanında pazarcılık yapan manav esnafı Atilla Görücü sebze ve meyve ile ilgili olarak açıklamaları ile yaptığı mesleğin en ince ayrıntısına kadar hâkim olduğunu kanıtladı.

Erzincan Ekonomi 17.08.2022, 14:23 Erzincan Medya
Hem Satıyor Hem Bilgilendiriyor

Erzincan buğday meydanında pazarcılık yapan manav esnafı Atilla Görücü sebze ve meyve ile ilgili olarak açıklamaları ile yaptığı mesleğin en ince ayrıntısına kadar hâkim olduğunu kanıtladı.

Erzincan esnafı ticari zekâsının yanında sattığı ürünlerin işlevleri hakkında da oldukça bilgili olduğunu ispatlıyor. Manav, sattığı ürünlerin,  soğanın, domatesin, elmanın, üzümün, patlıcanın ne işe yaradığını insan sağlığı üzerinde ki etkilerini de bilmeli ve yetine göre alıcıyı bilgilendirebilmeli.

Erzincan buğday meydanında pazarcılık yapan manav esnafı Atilla Görücü sebze ve meyve ile ilgili olarak açıklamaları ile  yaptığı mesleğin en ince ayrıntısına kadar hâkim olduğunu kanıtladı. Kendisine yöneltilen bir soruya karşılık olarak, mesleğiyle çocukken tanıştığını ve o zamandan beri bu mesleği yaptığını dile getiren Görücü; “ ben bu mesleği çocukluğumdan beri yapıyorum. Kimi zaman iyi kimi zaman kötü günlerimiz oldu. Ve ben bu mesleği yapıyorsam, insanlara hizmet ederek ekmeğimi kazanıyorsam, bunun gereklerini de yerine getirmem gerekiyor. Manavlık yapıyorsam soğanın, domatesin, elmanın, üzümün, patlıcanın ne işe yaradığını insan sağlığı üzerinde ki etkilerini de bilmem gerekiyor. Herkes kendi görevini böyle üstlenir bu şekilde hizmet ederse her zaman yaptığının karşılığını alır” dedi.

SEBZE FİYATLARI BU YIL YÜKSELDİ

Manav esnafı Atilla Görücü daha sonra sebze fiyatları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “ sebze fiyatları bu yıl geçen yıla oranla yükseldi. İşlerimizde oldukça azalma oldu. Bunun sebebi sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum, Erzincan’ın iş imkânı belli. Herkes her istediğini alamıyor” şeklinde konuştu.

GURBETÇİLER BEKLENEN HAREKETLİLİĞİ SAĞLAYAMADI

Görücü son olarak yaptığı açıklamasında gurbetçilerin beklenen hareketliliği sağlayamadığını dile getirerek; “Bu yıl gurbetçilerimiz de bize pek uğramıyor. Herkesin dilinde bir söz var İstanbul’da şu kadara alıyoruz diye. Erzincan ile İstanbul arası fiyat farkı olması zaten normal çünkü biz doğudayız nakliyemiz var ve doğal olarak fiyatlara yansıyor. Biz bunu anlatamıyoruz. Ama yine de şükrediyoruz. Nasibimizde ne varsa onu kazanırız” dedi.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak 04:52
Güneş 06:15
Öğle 12:16
İkindi 15:31
Akşam 18:07
Yatsı 19:24
Sağlık Haberleri