banner293

banner292

ESOB’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkür

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, esnaf ve sanatkârlar için başlatılan yeni kredi destek paketini desteklediklerini belirterek, “Esnafın ekonomik krizlere karşı korunması, ekonominin temellerinin sağlam kalmasını sağlar” dedi.

Erzincan Ekonomi 15.10.2022, 15:26 Erzincan Medya
ESOB’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkür

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, esnaf ve sanatkârlar için başlatılan yeni kredi destek paketini desteklediklerini belirterek, “Esnafın ekonomik krizlere karşı korunması, ekonominin temellerinin sağlam kalmasını sağlar” dedi.,

Limon yaptığı açıklamasında, “Bendevi Palandöken’in gündeme getirmiş olduğu kredi talebi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından esnaf ve sanatkârımızın hizmetine sunulmuştur. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıklamış olduğu ve esnaf ve sanatkârımız için başlatılan yeni kredi destek paketi, PANDEMİ ve sonrasında yaşanan ekonomik krizlerde sıkıntı yaşayan esnaf camiası için bir can suyu olacaktır” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Esnafımız için 60 ay vade ile ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık bir kredi verilecek olması, kredi üst limitlerinin 350 bin liradan 500 bin liraya, iş yeri edindirme ve taşıt kredisi limitlerinin de  1 milyon liradan 1,5 milyon liraya yükseltilmesi ve Halkbank’tan kredi kullanıp da takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli yüzde 4 faizli kredi ile borcunu tasfiye imkânı sağlanması, genç girişimcilerin sıfır faizli kredi limitinin 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltilmesi sadece esnaf camiası için değil, piyasaların canlanması, toparlanması ve nefes alması için önemli bir adım ve destektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

ULUSLARARASI MARKETLER VE ZİNCİR MARKETLER MUTLAKA GÖZETİM ALTINA ALINMALIDIR

Kredi verilmesinin önemli olduğunu, ancak daha da önemlisinin piyasanın denetimsiz bırakılmaması olduğunu belirten Limon, “Esnafın ekonomik krizlere karşı korunması, ekonominin temellerinin sağlam kalmasını sağlar. Ancak; piyasadaki kayıt dışılık ve denetimsizlik yerli ve küçük sermaye kaynaklarını tüketiyor. Bu nedenle piyasa şartları uygun şekilde düzenlenmediği, izlenmediği ve kontrol edilmediği takdirde yapılan destekler, verilen katkılar boşa gitmiş olacaktır. Sağlanan kredilerin piyasalara ve ekonomik politikalara olumlu yansıması için piyasa denetimsiz bırakılmamalı. Uluslararası marketler ve zincir marketler mutlaka gözetim altına alınmalıdır. Özellikle gıda dağıtım organizasyonları ve fiyatlandırılması vicdanı olmayan büyük sermayeye bırakılmamalı. Gıda dağıtım ve organizasyonları ile ham maddelerinin piyasaya arz edilmesinin takip edilmesi güvenlik meselesi yapılmalı ve takibe ve denetime alınmalı.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
Sondakika