banner293

banner292

Erzincan MUSİAD Batum İle Ticari İşbirliğini Artırıyor

MUSİAD Erzincan Şube başkanı Ertan Buyruk Batum ziyaretlerin de Batum MUSİAD ile yapmış oldukları işbirliği kapsamında Et Süt Kurumunun kapasite artırımına gidilmesi konusunda çalışma yaptıklarını söyledi.

Erzincan Ekonomi 23.10.2022, 17:22 Erzincan Medya
Erzincan MUSİAD Batum İle Ticari İşbirliğini Artırıyor

MUSİAD Erzincan Şube başkanı Ertan Buyruk Batum ziyaretlerin de Batum MUSİAD ile yapmış oldukları işbirliği kapsamında Et Süt Kurumunun kapasite artırımına gidilmesi konusunda çalışma yaptıklarını söyledi.

Hafta başı Erzincan İlinden bir heyet ile Gürcistan Batum ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyen Buyruk, MUSİADErzincan Şubesi üyesi 14 arkadaşımız ile birlikte 3 günlük ziyaretler sonrası ilimize döndük” dedi. 

Erzincan heyetini karşılayan Batun MUSİAD başkanı Hamza Köse’ye teşekkür eden Erzincan MUSİAD Şube başkanı Ertan Buyruk, “karşılama sonrasında çalışmalarımıza başladık. Gidiş amacımızın temel sebebi Erzincan’ımızda OSB bulunan Et Süt Kurumumuzun bugünkü mevcut durumuna ne kadar katkı sunabiliriz, kapasitemizi ne kadar yükseltebiliriz, ihracat noktasında tavuklarımızın ne kadarı Gürcistan’a giriş yapar amaçlıydı. Biz Erzincan MUSİAD olarak kendi boyutumuzda yaptık. Bundan sonra ki süreçte burada ki kurum müdürlerimiz ve gerekli kişilerle görüşmelerimizi sağlayarak oradaki satış Konsorsiyum sağlanarak satışımızı gerçekleştireceğiz.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Batum Başkonsolosluğu, Ticari ataşeleri Didem Dirlik Süngür, Feyza Erdoğan ile görüşmeler yapılarak ticaretimizi nasıl geliştirebilir, İhracat ve ithalatımızı nasıl geliştirebiliriz, özellikle et Süt kurumumuzun kapasite artışını nasıl yapabiliriz gibi görüşmelerimiz oldu.

Byrıca Adjora Ticaret ve Sanayi odası başkan yardımcısı: Nugzar Mikeladze

Batum MUSİAD başkan yardımcısı/ Geo Fibre iplik fabrikası genel müdürü Yasin Abdullah Zeren ile de işler ile ilgili kurumsal görüşmeler yaptık. Görüşmede üyelerimizin iplik fabrikalarında ki üretim artışları ile ilgili görüşme sağladık.

Erzincan MUSİAD Şube başkanı Ertan Buyruk, Batum şubemizde birçok anlamda ticari görüşmelerimiz oldu. Yaptığımız ziyaretlerin verimli olduğunu düşünüyoruz. Erzincan-Batum ticari ilişkisinin daha iyi bir ivme kazanması için adım attık. Erzincan Et Süt Kurumu’nun Batum ile ihracatını arttırmak ve ticari ilişkilerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için gerekli notlarımızı aldık. Şehrimize döndük. Misafirperverlikleri için Batum Heyetine sizler aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

MUSİAD Erzincan Şubesi başkan yardımcısı Yaşar Kocatürk ise üye arkadaşlarımızın kendi alanları ile ilgili görüşmeler yapıldığını ve çok verimli görüşmeler olduğunu ifade ederek Erzincan’a ne kadar katkı sağlayabiliriz onun çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Erzincan MUSİAD Şubesinde yapılan açıklamaya Erzincan MUSİAD Şube başkanı Ertan Buyruk, MUSİAD Şube başkan yardımcısı Davut Aydın ve Erzincan MUSİAD teşkilatlanma başkan yardımcısı Yaşa Kocatürk katıldı.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
Sondakika