Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı Düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğünce Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı düzenlendi. Düzenlenen program şölen havasında geçerken minik öğrencilerin yaptığı gösteriler katılımcılar ve aileleri tarafından ayakta alkışlandı.

Erzincan Eğitim 26.08.2022, 16:00 Erzincan Medya
Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı Düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğünce Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı düzenlendi. Düzenlenen program şölen havasında geçerken minik öğrencilerin yaptığı gösteriler katılımcılar ve aileleri tarafından ayakta alkışlandı.

Erzincan İl Müftülüğüne bağlı yaz Kur'an kurslarında bir eğitim ve öğretim yılının daha sonuna gelindi. Erkek ve kız olmak üzere toplamda 290 kursiyerin Kur’an’ı öğrendiği Kur’an kurslarının sona ermesi nedeniyle merkeze bağlı Atatürk Parkı’nda kapanış programı düzenlendi.

Program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile dualarla başlarken, her bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim’i öğrendiği yıl boyunca yapılan çalışmalar katılımcılara aktarıldı. Programa, Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Müftü Vekili Kazım Ural, Kur’an kursu hocaları, öğrenciler, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Kazım Ural, burada yaptığı konuşmasında, “Geleceğimizi, İslam’ı ve en güzel kutsiyetimizi kendilerine emanet olarak bırakacağımız, cennet vatanı kendilerine miras olarak bırakacağımız, geleceğimizin göz bebeği yavrularımız, gençlerimiz; 2022 yılı Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programına hepiniz hoş geldiniz, şerefeler verdiniz. Sizler bizim umudumuz, geleceğimizsiniz. Dolayısıyla size, ‘Z kuşağı’ veya bir başka kuşak adı altında bir ifadeyi kullanmak zül olsa gerekir diyerek, her birinizin bu bilinçle bilinçlendirmek üzere inşallah Allah’a emanet ediyoruz” dedi.

Ardından konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, “Bugün burada Yaz Kur’an Kurslarımızın kapanışını yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Hepiniz iyi ki varsınız. Erzincan’da bu şekilde şölen havasında bir kapanış programı düzenlediği için İl Müftülüğümüze şükranlarımı arz ederim. Erzincan kardeşliğin şehri, dünya görüşü ne olursa olsun,  gelecekte emin adımlarla yürüyebilmemiz için bu genç mimarlara vicdanlarını, ahlaklarını, imanlarını nakşetmemiz gerektiği bilinciyle hareket eden din hocalarımızın gelecekte neleri vaat ettiğini gözlemlemekteyiz.  Bu çocuklarımız Yaz Kur’an Kurslarımızda Milli ve Manevi değerleri ile donanmış bir şekilde çıkmış bulunmakta. Bunların karşılarında elbette bir emek var öncelikle bu emeği koyan hocalarımıza da ayrıca şükranlarımızı sunuyorum. Değerli anne ve babalar, çocuklarınızı artık sosyal medya ve internet aracılığı ile algılar oluşturup farklı yönetimler oluşturulmakta. Bu beyinleri çelenlere müsaade etmemek için bu tür alanları doğru kullanmalıyız. Çocuğumuzu bilgiler ile donatmak anne babalar olarak asli görevimiz. Çocuklarımızı doğru yetiştiremezsek eğer bir takım algıları kuşağın adı ne olursa olsun,  çocuklarımızın beynine farklı yerleştirerek, aile kavramı yok edilmek istenmekte. Aileleri yok olan milletlerin ayakta kalma şansı yok. Onun için de lütfen bu genç çocuklarımıza, genç mimarlara neler yapmamız gerektiğini eğitim desteği ile mutlaka vurgulamamız ve nakşetmemiz gerekiyor. Bu manada çok heyecanlı gördüğüm Erzincan’ımızı kutlamak istiyorum. İyi ki varsınız” dedi.

Daha sonra minik kursiyerler hocaları ile birlikte hazırladıkları oyunları sahneleyerek izleyenlere keyifli anlar yaşatırken hazırlanan mehteran gösterisinde ise katılımcılar coşku yaşadı.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 04:46
Güneş 06:09
Öğle 12:18
İkindi 15:38
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Sağlık Haberleri