TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı

Erzincan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi 2022 yılı 9. Destekleme Programı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı. 63 öğrenci ve 22 danışman öğretmenin işbirliğinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 23 alt proje yer aldı.

Erzincan Eğitim 17.06.2022, 23:46 Erzincan Medya
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Eğitim Müfettişleri Başkanı Selahattin Karaman, Şube Müdürleri Hüseyin Erol, Abdulvahap Terece, Turgut Çakmak katılımları ile gerçekleştirildi.

İlginin yoğun olduğu fuara, İl MEM TÜBİTAK İl Koordinatörü Adnan Erhayat Fırat, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, okul öğrencileri ve davetliler katıldı.

Fuarda sergilenen projelerin sunumunu; Okul Müdürü Fatih Ayan'ın rehberliğinde proje yürütücüsü Murat Soyhan, 63 öğrenci ve 22 danışman öğretmenin iş birliği ile gerçekleştirmiştir. Birçok öğrenci velisinin de katılım sağladığı fuar hata sonuna kadar açık olacak.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve beraberindekiler, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesince gerçekleştirilen 4006 Bilim Fuarı kapsamındaki tüm atölyeleri tek tek gezerek projelerin içeriği noktasında öğrenciler ile istişare ettiler. İlgili fuara ilişkin Aziz Gün: "TÜBİTAK proje faaliyetlerinin öğrencilerimizin bilimsel araştırma yapmaya teşvik edilmesi, takım çalışması, proje hazırlama becerilerini ve ortaya çıkan çalışmaları sunmaları açısından ne kadar önemli olduğuna değinmek istiyorum. Bilim Fuarlarının proje çalışmalarının sergilenmesi yanında okullarımıza farklı bir heyecan kattığını ilimizde ilgi ve merakla gezdiğimiz bu son fuarda da gözlemledik. Okul Müdürü Fatih Ayan nezdinde, fuarın hazırlık ve organizesinde emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 23 alt proje yer almıştır. Yürütücülüğünü Görsel Sanatlar Öğretmeni Murat Soyhan'ın yaptığı Bilim Fuarında araştırma türünden 12, inceleme türünden 8 ve tasarım türünden ise 4 proje çeşidi olmak üzere toplamda 24 proje sergilendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Bilim fuarı ve okul sergisinin hazırlanmasında emek veren öğrencilere, danışman öğretmen ve okul yöneticilerine teşekkür eder, başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak 02:54
Güneş 04:49
Öğle 12:30
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:47
Sağlık Haberleri