EBYÜ Amasya’da Tanıtıldı

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının dördüncüsü, Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinde, Milli Hâkimiyet Yerleşkesi Hüseyin Hüsâmeddin Yasar Kütüphanesi Ön Bahçesinde gerçekleştirildi.

Erzincan Eğitim 01.08.2022, 15:04 Erzincan Medya
EBYÜ Amasya’da Tanıtıldı

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının dördüncüsü, Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinde, Milli Hâkimiyet Yerleşkesi Hüseyin Hüsâmeddin Yasar Kütüphanesi Ön Bahçesinde gerçekleştirildi.

Fuara aralarında Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesinin bulunduğu toplam 13 üniversite katıldı..

25 Temmuz-03 Ağustos 2022 tarihleri arasında 10 ilde düzenlenecek Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarının Amasya’daki durağına Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar ve Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) temsilcileri ve öğrenciler katıldı..

Açılış töreninde konuşma yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Yaklaşık 1,5 yıl önce çevre üniversitelerimizle birlikte Anadolu Üniversiteler Birliği adında bir birlik kurduk. Bu birliğimizle üniversitelerimizin birbiriyle olan ilişkilerini ve birbirleriyle olan iş birliklerini artırmaya dönük olarak çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de tercih döneminde öğrencilerimize rehberlik edecek şekilde bir fuar niteliğinde 13 üniversitemizle birlikte bir etkinlik düzenledik. Etkinliğimizin ilki Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemizin ev sahipliğinde Erzincan’da yapıldı. Yapılan etkinliklerde üniversiteler kendilerini tanıtacaklar ve aday öğrencilere tercihleri konusunda yardımcı olacaklar. Bugün burada yarın Yozgat’ta böylece 13 üniversitemizle bu etkinliği bir anlamda bölge çapında gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri ve Malatya şehirlerinde düzenlenecek fuarlar ile devam edecek.

Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinde dördüncüsü gerçekleştirilen Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Uğurtürk koordinesinde sürdürülüyor.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
33
açık
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 03:55
Güneş 05:29
Öğle 12:31
İkindi 16:18
Akşam 19:24
Yatsı 20:51
Sağlık Haberleri