BİLSEM ’de Yaz Okulları Devam Ediyor

Erzincan Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM)’ de devam eden yaz okullarını ziyaret eden il milli eğitim müdürü Aziz Gün, Erzincan genelinde yaz okullarına teveccühün çok fazla olduğunu belirtti.

Erzincan Eğitim 25.07.2022, 12:37 Erzincan Medya
BİLSEM ’de Yaz Okulları Devam Ediyor

Erzincan Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM)’ de devam eden yaz okullarını ziyaret eden il milli eğitim müdürü Aziz Gün, Erzincan genelinde yaz okullarına teveccühün çok fazla olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün BİLSEM’ de devam eden yaz okullarını ziyaret etti. Ziyarette Müzik, Resim ve Robotik kodlama sınıflarını gezen Gün öğrenciler ile bire bir ilgilenerek sohbet etti ve ders öğretmenlerinden bilgi aldı.

İlk olarak Müzik bölümünde eğitim alan öğrencileri ziyaret eden Gün, Öğrencilerin söylediği Uzun İnce Bir Yoldayım Şarkısına eşlik etti. Öğrencileri tebrik eden Gün daha sonra resim bölümüne geçerek öğrencilerin yapmış oldukları farklı füğürler de resimleri inceledi. Son olarak Robotik kodlama sınıfına geçen İl Milli Eğitim Müdürü Gün öğrencilerin yapmış oldukları çalışmaları inceledi.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Gün konuşmasında, “Milli Eğitim Bakanlığımızın Destekleme ve yetiştirme kursları yönergesine ilave etmiş olduğu bir fıkra ile artık yaz aylarında okullarımız da İlk, orta ve liselerde isteyen öğrencilerimiz yaz okullarımıza katılmakta. Erzincan'da 35 farklı okulumuzda 2'si ilçe biri merkezi ilçede olmak üzere 35 farklı okulumuzda 1077 öğrencimiz yaz okullarımıza katılmakta. Yaz okulları çocuklarımızla ilgili olarak özellikle matematik ve yabancı dil dersleriyle ilgili açılmakta olup bilim sanat merkezimizde de ilkokul 2. sınıftan itibaren orta ve lise öğrencilerimizin müracaat edebiliyor. Yaz okulumuzda ki açılan kurslarımıza Bilim Sanat Merkezimize daha önce hiç gelmemiş gezmemiş veli ve öğrencilere görsel sanatlar, müzik, akıl oyunları ve robotik kodlama 4 farklı alanda 220 öğrencimiz haftanın farklı günlerinde buraya gelmekte. Yaz okulları ilk olması hasebiyle ciddi bir teveccüh olduğunu söyledi.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
34
açık
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 03:55
Güneş 05:29
Öğle 12:31
İkindi 16:18
Akşam 19:24
Yatsı 20:51
Sağlık Haberleri