Anadolu Lisesinde Yaz Kampına Start Verildi

Erzincan Anadolu Lisesi 11. Sınıflar sınavlara hazırlık ve Motivasyon yaz kampı projesi tanıtımı öğrenci ve öğrenci velilerinin kahvaltılı buluşması ile gerçekleştirildi. PANDEMİ sonrası Destekleme ve Yenileme kurslarına iki yıl aradan sonra yaz kampına Start verildi.

Erzincan Eğitim 21.06.2022, 09:48 21.06.2022, 09:55 Erzincan Medya
Anadolu Lisesinde Yaz Kampına Start Verildi

Erzincan Anadolu Lisesi 11. Sınıflar sınavlara hazırlık ve Motivasyon yaz kampı projesi tanıtımı öğrenci ve  öğrenci velilerinin kahvaltılı buluşması ile gerçekleştirildi. PANDEMİ sonrası Destekleme ve Yenileme kurslarına iki yıl aradan sonra yaz kampına Start verildi.

Erzincan Anadolu Lisesi okul bahçesinde İdareci, Öğretmen, veli ve Öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen destekleme ve yenileme yaz kurslarına Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı ile Şube müdürleri de katıldı.

Kahvaltı öncesi kısa bir açılış bilgilendirmede bulunan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Talip Atalay konuşmalarında; “Okulumuz bütün velilerimizin malumu olduğu üzere Erzincan’ın okul kültürünü oturtturmuş ilk Anadolu Lisesi hüviyetine sahip ve gerçekten ülkemize çok değerli vatan evlatları yetiştirmiş bir eğitim kurumuyuz. Bizler bunun devamlılığını, hatta artarak devamlılığını arzu ediyoruz. Allah nasip ederse bu yılda beşinci oldu. Yaz kampı uygulamamızla öğrencilerimizin 11’den 12. Sınıfa geçen öğrencilerimize yaz tatili süresince eski YGS ye hazırlıyorduk, şimdi artık TYT oldu. TYT ve AYT çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz dedi.

YÜZDE DOKSAN KATILIM SAĞLADIK

Okul Müdürü Atalay, 110 öğrencimiz bu etkinliğe katılıyor. Bizim burada ki temel amacımız öğrencilerimizi eğitim öğretim anlamında en iyi şekilde yetiştirmek, yeni Milli Eğitim Bakanımızın ifadesiyle sadece karnelerin solunu beslemek değil karnelerin sağını da beslemektir. Bu anlamda çok ciddi çalışmalarımız var. Öğrencilerimiz inşallah bu bağlamda söylediklerimizi dinleyecek, sözümüzü anlayacaklar ve inşallah çok güzel sonuçlara imza atacaklar.

EN İYİ DERSHANE OKULUMUZ

Kıymetli veliler sizden özellikle talebim şudur, çocuklarınız için özel ders, dershane talebinde ve arayışında olmayın. Burada ki her öğrencim bizim için çok değerli. Bu öğrenciler siz velileri ne kadar ilgilendiriyorsa bir o kadar da bizi ilgilendiriyor. Bizler çocuklarımızın menfaatleri yanındayız. Bu kategoriler de öğrencilerimiz çok daha başarılı olacaklardır. Bizlerin işi de onları başarıya teşvik etmektir. 5 yıldır yaptığımız uygulama da gördüğümüz neticeler de bu okula bağlılığın ve okulu önemseyen öğrencilerin daha başarılı olduklarını gördük. Ben velilerimden şunu istiyorum, dışarıda arayışlar da olmak yerine okulu önemseyip, öğretmenleri dinleyip, idareyi dinleyip bu iş birliği ile inşallah çok güzel sonuçlar alınacaktır. Tüm velilerimizden Allah razı olsun buraya kadar geldiniz. Çocuklarımıza sağlıklı mutlu ve başarılı günler diler teşekkürlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise yaptığı konuşmasın da; “Bu okulumuzda destekleme ve yenileme yaz kampımızı her yıl çıtayı biraz daha yükseltmek suretiyle emanetinizi emanetimiz bilmek ve o yolda arkadaşlarımızın çabaları neticesinde her yıl başarı çıtamız biraz daha yükseliyor.

12. Sınıf öğrencilerimizin bugüne kadar olan eksiklerini bugünden sonra tamamlamak için çalışmalara başlıyoruz.  ‘’Mazeret yok çözüm var.’’ Şiarımız bu, herkesin gayreti çabası çok önemli fakat öğrencinin kendi çabası, kendi hedeflerine ulaşabilmesi adına çok daha önemli. Kıymetli gençler içinizden gelerek, arzu ederek, hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan ilerlersek neticeyi almamak için hiçbir nedenimiz yok. Önceki yıllarda okuluna, öğretmenine ve öncelikle kendisine güvenen öğrencilerimizin hedeflerine bir bir ulaştığını gördük, sizler de göreceksiniz. Yaptığınız her işi içinizden gelerek yapın, kalpten yapın çünkü biliyoruz ki kalpten yapılan her iş size geri dönecektir. Hedef, aydınlık yarınlardır, ülkenin de, dünyanın da, sizlerin de, velilerin de, bizlerin sizden beklediği; bu aydınlık yarınlara ulaşmanız ve bizleri de ulaştırmanızdır. Aydınlık yarınlar için, güneş olabilmeniz için gayretiniz lazım. Eğitim için, öğretim için, bizim için en önemli şey; başta iyi bir insan, iyi bir birey, iyi bir vatandaş, iyi bir insan yetiştirmektir. Gecesini gündüzüne katan, daha 2 gün önceye kadar öğrencilerin sorularını çözen ama hiçbir zaman yoruldum demeyen ve hemen bugün tekrar başlayan öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

İnsanın hayatında ki güzellikleri alışkanlıklara çevirmek, alışkanlıkları da davranışa çevirmek, davranışları karaktere çevirmek ve karakteri de o insanların kaderi yapmak için okullarımız var. Bizlerde gerçekten bu güzel alışkanlıklar, güzel davranışlar, güzel karakterler ve neticesinde ülkenin geleceğinde kaderinde rol oynayan insanları yetiştirmek için yaz demeden, kış demeden, hafta içi demeden, hafta sonu demeden mesai arkadaşlarımızla gayret etmeye çalışıyoruz.

Tüm ilde bu yıl biliyorsunuz ilkokul 3’ten itibaren 12. Sınıfa kadar bütün okullarımızda yaz okulları da açılıyor. İki temel dersten yaz okullarımız açılıyor. Farklı illerden gelen öğrencilerimiz için de bu var, buradan başka illere tatile gidecek olanlar için de bu var. İngilizce ve matematikten yaz kursları açılacak. Bilim ve Sanat Merkezimizde ise bilim ve sanat ile ilgili kurslar açılacağının müjdesini verdi.

Erzincan Anadolu Lisesi Bahçesinde düzenlenen Destekleme ve Yenileme kurslarına katılım sağlayan öğrenci velisi Ahmet Tekdemir, “Kızım 11. Sınıftan 12. Sınıfa geçti. Seneye sınav var. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz kanalı ile başlayan kurslara tüm öğrenciler gibi benin de kızım katılıyor. Kursların başlaması öncesi tüm velilerin de davet edilmesi bizle ve çocuklarımız için çok güzel. Buradan il milli eğitim müdürlüğü, Okul idaresi ve öğrencilerimiz teşekkür ediyorum” dedi.

11. sınıf öğrencisi Çağdaş Kılıç yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıl içerisinde yardımcı kitaplar dağıtıldı. Bu yazda destekleme ve yenileme kurslarımız bugün başlayacak. İnşallah en iyi şekilde değerlendirerek hedefime ulaşırım” dedi.  

Öğrenciler ve velilerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idaresine teşekkür etmelerinin ardından toplu kahvaltı yapıldı.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak 04:51
Güneş 06:14
Öğle 12:16
İkindi 15:32
Akşam 18:08
Yatsı 19:25
Sağlık Haberleri