Erzincan Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Toplu Sünnet Şöleninde bu yıl 130 çocuk sünnet ettirildi. Şölen 26 Ağustos 2023 Cumartesi Günü Esentepe Mesire alanında yapıldı.  

Erzincan Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Geleneksel Sünnet Şöleninde, Erzincan'da ikamet eden ve maddi imkanı bulunmayan 130 çocuk Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün koordinesinde modern cerrahi yöntemlerle, steril koşullarda ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Geleneksel Sünnet Şöleni Erzincan Belediyesi tarafından alınan Sünnet Elbiselerini giyinen çocukların ilk önce Terzi Baba Türbesini ziyaret etmesiyle başladı. Terzi Baba Türbesi ziyaretinin ardında Çocuklar Aileleri ile birlikte Esentepe Mesire alanında düzenlenen şölene katıldılar.

Esentepe Mesire alanında düzenlenen Geleneksel Sünnet Şölenine Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Ürküş Aksun’un yanı sıra Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Recep Özdoğan, CHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaş, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Esentepe Mesire alanında düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni  Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Duaların edilmesi ile başladı.

Düzenlenen programda konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, Erzincan Belediyesi tarafından yapılan Geleneksel Sünnet Şöleni’nin düzenlenmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanı Bekir Aksun olmak üzere herkese teşekkür etti.

Sünnet Şöleninde konuşma yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise şunları ifade etti; “ Erzincan Belediyesi olarak Geleneksel olarak şimdiye kadar yürütmüş olduğumuz Sünnet Şölenleri pandemi sürecinde sekteye uğrasa da daha sonra Doktor eşliğinde devam etti. 130 çocuğumuzun sünnetini yaptırdık. Devamını yine halkımıza duyurarak sağlayacağız.

Çok değerli hemşerilerim sünnet olan çocuklarımız yanımızda. Erzincanı daha güzel yarınlara taşıyabilmek için emek koyduğumuz her alanda sizleri hiçbir zaman unutmadan, geleceğe emin adımlarla yürüyebilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir Erzincan hayali ile çalışmalarımıza devam ettik.

Memleketin her köşesinde güzelliklerle dolu geleceğimizin sigortası, teminatı olan bu çocuklarımıza bizler yerel yönetim olarak, sizler Erzincanlılar olarak sahip çıktınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün çocuklarımıza geçmiş olsun diyor, sağlıklı başarılı hayırlı bir gelecek diliyorum. İyi ki varsınız, Can Erzincan’ı yürekten selamlıyorum” dedi.

Aracın motoruna sıkışan kedi kurtarıldı Aracın motoruna sıkışan kedi kurtarıldı

Yapılan konuşmaların ardın Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Protokol mensupları tarafından sünnet ettirilen çocuklara hediye verildi.

Geleneksel Sünnet Şöleni programında daha sonra Palyaço gösterisi, Erzincan Belediyesi Mehteran Takımının Konseri ve yerel sanatçıların sahne aldığı konserlerde vatandaşlarımız ve çocuklarımız unutulmaz güzel bir gün geçirdiler.