Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 18°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

28°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan AFAD’tan Elazığ’a konteyner desteği

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan AFAD’tan Elazığ’a konteyner desteği

Erzincan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede yaşayan afetzedelerin geçici barınmalarını sağlamak amacıyla 99 konteyner desteğinde bulunacak.

Elazığ Sivrice’de 24 Ocak 2020 günü saat 20.55’te meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde yardıma koşan Erzincan AFAD Müdürlüğü destek faaliyetlerine devam ediyor. Deprem nedeniyle hasar gören evlerine giremeyen vatandaşların barınma ihtiyacını temin etmek için harekete geçen Erzincan AFAD Müdürlüğü tarafından 2 konteyner WC, 2 konteyner banyo ve 22 adet konteyner Elazığ’a gönderildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Elazığ’a göndereceğimiz konteynerlerin içerisinde çadır ve acil yardım malzemeleri var. Battaniye, yatak, mutfak gereçleri konteynerlerin içerisinde bulunuyor. Bir afet durumunda lazım olacak olan her şeyi biz depomuzda hazır bekletiyoruz. Afet olduğu an afetin olduğu bölgelere hemen sevk ediyoruz. Toplamda 99 tane yaşam konteynerimiz var. 41 tane konteyner yola çıktı. Ancak yoğun kar yağışından dolayı yolların kapalı olmasından dolayı tırlarımız Muti Pülümür arasında bekletiliyor. Yol açıldığı an direkt Elazığ’a gidecekler. Bununla birlikte 2 konteyner WC, 2 konteyner banyo ve 22 adet konteyner Elazığ’a gönderildi” denildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler