Erzincan Medya
21° Erzincan

Erzincan

21°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

”Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele” konulu seminer verildi

Yayınlanma:
ABONE OL
”Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele” konulu seminer verildi

Erzincan Aile Sosyal Politikalar  İl Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik konulu seminer  verdi.
Erzincan Halk Eğitim  konferans salonunda  verilen eğitimde  katılımcılara Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik hakkında bilgi verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele” kapsamındaki faaliyetlerin gerçekleştirilmesine yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması amacıyla vatandaşlara  ‘’Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele’’ konulu seminer verildi.
Seminerde; erken yaşta ve zorla evliliklerin engellenmesi, bu konuda toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturulması, kadına yönelik şiddetle mücadele cezai yaptırımlar konusunda bilgi verildi. Ayrıca kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışlar, erken yaşta ve zorla evliliğin nedenleri, sonuçları ve bu alanda yapılan çalışmalar ile erken yaşta evliliklerin engellenmesi konusunda çözüm önerileri üzerinde duruldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com