Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 18°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

28°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Engin Hocadan Örnek Davranış

Yayınlanma:
ABONE OL
Engin Hocadan Örnek Davranış

Futbol Antrenörü Engin Şimşek oturduğu mahalle olan Mimar Sinan Mahallesinde gençleri spora teşvik etmeye çalışıyor. Mahalle’de yaşayan gençlerin spor ile uğraşmalarını isteyen Şimşek Mahallede futbol takımı kurmak istediklerini belirti.

Futbol Antrenörü Engin Şimşek yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Erzincan’da yaklaşık 25 yıl amatör futbol oynadım, şuanda Mimar Sinan Mahallesinde oturuyorum, ayrıca 6 yıldır ’da Antrenörlük yapıyorum. Mimar Sinan Mahallesinde gençliğin çok olduğunu gördüm. Kapımızın önünde bir sahamız var, gençlerimizi futbola, spora teşvik etmek biz Antrenörlerin işi, mahallemizde biz yazımızı astık seçimlerden sonra 30-31 Haziran tarihlerinde saat 15.30 da Mimar Sinan Mahallesi halı sahasında toplanarak seçmelerimizi yapmayı düşünüyoruz. Kayıtlarımızı almaya başladık, kayıtlarımızda da yoğunluk var gençler yönleniyorlar bizde onlara Antrenörlüğümüzü yapıp onları futbola teşvik edersek ne mutlu bize.

Bizde Sayın Valimizin ve Belediye Başkanının destek olmasını istiyoruz, mahallemizde durumu iyi olan vatandaşlarımız ve esnafımız var, bu gençlerin malzeme ve eşofman takımlarına ihtiyacı var bizde bunları yapabilirsek ne mutlu bize. Yanımızda olup destek verenlerede teşekkür ediyorum. Geçen yıl ben İliç Gençlik Sporu çalıştırdım otakım 1. Amatör den başladı, Altukent vardı oda 1. Amatörden başladı, takım azınlığı olduğu için 2. Amatöre gerek duyulmuyor, tabi bu ASKF Başkanı Emin Turan’ın vereceği karara bağlı. Büyük ihtimal 1. Amatörden başlayacağız, Federasyon 2. Amatörden başlayın derse biz onada hazırız.

Biz bu yola çıkmak istiyoruz futbola gençlerimizi yönlendiriyorsak desteğede ihtiyacımız var, U15-U17 ve A takımı kuracağız, 15 ile 21 yaş arası gençlerimizi bu işe teşvik edeceğim. Kayıtlarımız başladı en azından önümüzü görmek istedik. Bu çalışmaların diğer mahallelerimizde de olmasını istiyoruz, futbol güzel bir şey gençlerimizin spor ile uğraşmalarını istiyoruz ben böyle düşünüyorum benim gibi düşünen arkadaşlara da ihtiyacımız var.“ diye konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler