Tercan İlçe Devlet Hastanesinde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi birimi kuruldu Tercan İlçe Devlet Hastanesinde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi birimi kuruldu

“En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Kapsamında Narkorehber faaliyetleri devam ediyor.
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından; çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve uyuşturucu ile daha güçlü mücadele etmek amacıyla anne duyarlılığından ve mücadelede anne desteğinden hareketle başlatılan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında eğitimlerini sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” projesi uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor. 
 Projenin asıl amacı; uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılması. Anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de projenin amaçlarından biri.
Bu kapsamda; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından  Erzincan il genelinde bilgilendirme çalışmalarına devam ediliyor.