Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emniyet Ekipleri Pazar Esnafını Bilgilendirdi

Yayınlanma:
ABONE OL
Emniyet Ekipleri Pazar Esnafını Bilgilendirdi

Emniyet Ekipleri Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara sahte para, dolandırıcılık, hırsızlık ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yaparak, Toplum Destekli Şube Müdürlüğünce hazırlanan broşür ve Erzincan Emniyet Müdürlüğüne ait iletişim bilgileri bulunan kartvizit dağıtımı yaptı.

Özellikle Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması yürüten ekipler ekonomik ve ticari hayat dolayısıyla tefecilerden ödünç para almamaları, bu tip suçlara rastlanması halinde kolluk birimlerine müracaat etmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

Son dönemlerde dolandırıcıların kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak vatandaşları çeşitli bahanelerle korkuttukları ve para talep ettikleri görülüyor. Bu nedenle dolandırıcılara karşı da yapılan uyarıların dikkate alınması yönünde bilgilendirilmelerde bulunuluyor. Yine sahte para ile özellikle Kurban Bayramı döneminde pazarlarda, alışveriş merkezlerinde, benzin istasyonlarında, eğlence yerlerinde, ticari taksilerde, market ve büfelerde, seyyar milli piyango gişelerinde ve büyük banknotlarla yapılan alışveriş durumları yaşanıyor. Emniyet teşkilatı söz konusu suçlara yönelik şehrin muhtelif yerlerinde vatandaşları bilgilendirerek etkin mücadeleye devam ediyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com