Volkswagen Bir Modeli 400 bin TL Fiyata Satış Yapılacak! Volkswagen Bir Modeli 400 bin TL Fiyata Satış Yapılacak!

Emekli maaşlarına iyileştirme yapılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimata göre yapılacak düzenlemelerin ayrıntıları ortaya çıkmaya başlıyor.

Temmuz ayında yapılan %25'lik zamdan memnun olmayan emeklilerin şikayetleri artınca Cumhurbaşkanı yeniden düzenleme talimatı verdi. Milyonlarca emeklinin geçim sıkıntısını en aza indirmek için yeniden çalışmalar başladı. Pek çok emekli yapılacak bu düzenlemeyi büyük bir heyecanla beklerken, maaşlarında yapılacak iyileştirmelerle ilişki olan ayrıntılar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Gelen bilgilere göre emekli maaşlarında yapılacak olan yeni iyileştirmeler de memur zamlarının referans olarak alınacağı da konuşuluyor. Yapılacak bu zamana yüze 45’lik bir zamma karşılık gelmektedir. Peki yapılacak bu %45’lik zam ile maaşlar ne kadar olacak. İşte haberin bütün ayrıntıları...

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Ekonomi krizin artmasıyla emeklilerin maaşına zam yapılsa bile yeteri kadar yetmediği için çöm fazla şikayet ediyorlardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hemen bu duruma el koyarak talimat verdi. Emekli maaşları için yeniden düzenlemeler yapılacak.

Cumhurbaşkanı talimatı ile emeklilerin maaşına yapılacak düzenlemeler için memur zammının referans alınması gündemlerde yer alıyor. Kulislerde yer alan taban maaşlar üstünden %45 zam yapılacağı ve en düşük emekli maaşının da 10 bin TL’ye çıkacağı konuşulmaktadır. Emekli maaşlarının artacağını duyan emekliler ise dört gözle haberin kesin olmasını bekliyor.