Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emekli bayram ikramiyesi 17.000 TL oluyor! Onay verildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Emekli bayram ikramiyesi 17.000 TL oluyor! Onay verildi

Onay verildi! Emekli bayram ikramiyesi 17.000 TL oluyor-  Artık Kurban Bayramı yaklaşırken, emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerinin hesaplarına ne zaman yatacağını merak etmeye başlandı. Çünkü milyonlarca emekli, bayram öncesinde ek gelir sağlamak amacıyla bu ödemeleri bekliyor. Peki, emekli bayram ikramiyeleri hangi tarihte yatırılacak? Dahası emekli bayram ikramiyesi 17.000 TL olacak mı? İşte yanıtı çok merak edilen bu soru hakkında önemli ipuçları;

Emeklilere 17 Bin TL Ek Ödeme Müjdesi Var!

Evet, yanlış duymadınız meclisten geçen yeni düzenlemeyle emeklilere 17 bin TL ek ödeme yapılması kararlaştırıldı. Bu büyük müjdeyle ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. Emekli maaşlarında iyileştirme talepleri karşılık bulmazken, meclise yeni bir bayram ikramiyesi teklifi sunuldu. CHP Samsun Milletvekili Murat Çan tarafından hazırlanan kanun teklifi, emeklilere asgari ücret tutarında bayram ikramiyesi verilmesini öngörüyor. Bu tasarı onaylandığında tam 17 bin TL bayram ikramiyesinin ödenmesi gündeme gelecek!

Kanun teklifinde, “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ek 18. maddesi değiştirilerek, gelir ve maaş ödemesi alanlara, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda geçerli asgari ücret tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi” ifadesine yer verildi. Teklif, ilk olarak komisyona sunulacak ve onaylanması halinde genel kurulda değerlendirilecek. Çoğunlukla onay alırsa, Kurban Bayramı’nda 3 bin TL yerine 17 bin 2 TL ikramiye ödenecek.

Peki, Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

Emekli bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılması bekleniyor. 2018 yılından beri SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine yılda iki kez ödenen bayram ikramiyeleri, bu yıl da Kurban Bayramı öncesinde yatırılacak. İlk günü 16 Haziran olan Kurban Bayramı öncesinde, 3-14 Haziran tarihleri arasında ikramiyelerin hesaplara geçmesi bekleniyor. Böylece emeklilere önemli bir miktarda maddi desteğin sağlanması da mümkün hale geliyor!

2024 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz aylarda TBMM Genel Kurulunda görüşülen 8. Yargı Paketi sonrasında emekli bayram ikramiyeleri artırıldı. Buna göre, Kurban Bayramı’nda geçtiğimiz yıl 2 bin lira olarak ödenen ikramiye tutarı, 3 bin liraya yükseltildi. Yeni düzenleme onaylanırsa, emeklilere bu yıl 17 bin 2 TL bayram ikramiyesi ödenecek. Emekliler bu haberin detaylarını heyecanla bekliyor!

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com