Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Cumartesi

32°/ 19°

Pazar

31°/ 20°

Pazartesi

30°/ 18°

Salı

31°/ 20°

Çarşamba

30°/ 20°

Perşembe

28°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Eğitime Farklı Hareket Kazandırıyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Eğitime Farklı Hareket Kazandırıyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yaylabaşı Ortaokulu ve İlkokulu beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Yıldız uyguladığı Eğitime Hareket Kat projesi ile öğrencilerin derslere olan Motivasyonlarını artırıyor.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün Yaylabaşı Ortaokulu ve İlkokulu’nda gerçekleştirilen, yürütücülüğünü Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Yıldız’ın yaptığı “Eğitime Hareket Kat” adlı projenin çalışmalarını yerinde gördü ve inceledi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Yıldız’ın uyguladığı Projeyi yerinde inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilerin hareketsizlikten doğan rahatsızlıklarının önüne geçmeyi ve uzun süren ders saatlerinde verimliliği en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini, öğrencilerin de projeye olan ilgilerinin üst düzey olduğunu belirtti.

Yaylabaşı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Yıldız “Eğitime Hareket Kat” projesi ile hareketsizlikten doğan hastalıkların önüne geçmek ve ders verimliliğini artırabilmek için proje geliştirdi.

Projenin uygulanması hakkında bilgiler veren Beden Eğitimi Öğretmeni Ve Proje Koordinatörü Mehmet Yıldız, uygulamaya koydukları proje ile ilgili açıklamasında; “Günümüzde toplum ve bireyi tehdit eden hemen hemen bütün hastalık ve rahatsızlıkların az ya da çok fiziksel aktivite ile ilişkisi var. Egzersiz yoksunluğu veya yetersizliği küçük yaşlarda başlamakta ve büyük sıkıntılar yaşatmakta.Uzayan eğitim süreleri göz önüne alındığında öğrencilerin ciddi bir hareketsiz yaşama maruz kaldığı görülüyor. Hareketsizlikten dolayı obezite, iskelet problemleri, kalp rahatsızlıkları vb. hastalıklar meydana geliyor.

Eğitim öğretimde verimliliği üst düzeye çıkarmak için hareketli bir ortam hazırlanmalı, öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklenmelidir.Bu nedenle bizler de bu proje ile bu sorunların önüne geçmek adına önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz” dedi.

Uygulanan projenin faydalarını anlatan Yıldız, ders motivasyonunu arttırma ve verimliliği en üst düzeye çıkarır, hareketsizliğin önüne geçer, Hareketsizlikten doğan obeziteye engel olur, kendinize olan güven duygunuzu arttırır, Fiziksel zindeliğinizi geliştirerek, hayata daha yaratıcı olarak adapte olmanızı sağlar, vücudunuzun dik durmasının gelişmesini sağlar, Zihinsel uyanıklığınızı artırır, iyi bir fiziksel görünüş sağlar, endişe ve kuruntularınızı azaltır, Yaralanmalara karşı korunmayı sağlar, soğuk ortamlara çabuk adapte olma kabiliyetinizi artırır, bel ağrılarının hafiflemesine ve kurtulmanıza yardımcı olur, eklem esnekliğini korur ve gelişmesine yardımcı olur, fazla kalorilerin yakılmasına yardımcı olur” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Yıldız tarafından okulda uygulanan proje ile öğrenciler derslerinde daha başarılı oluyorlar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler