Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli sporcular ve üniversite öğrencilerinin bir araya geleceği Peyk Serüven projesinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  öğrencilerinden oluşan Alpha Team takımı da yer alıyor.
Doğa ve kültür içerikli programlarıyla tanınan Serdar Kılıç’ın önderliğinde yürütülecek “Peyk Serüven” adlı farklı doğa sporlarını içeren spor müsabakasında 18-25 yaş arası 5 kişilik takımlar mücadele edecek. Yarışmada şampiyon olana takım, uluslararası bir müsabakada deneyim yaşamaya hak kazanacak. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  öğrencileri Şakir Yeşil, Feyzanur Azizoğlu, Besime Azizoğlu, Fırat Kurnaz ve Emrecan Akpınar’dan oluşan  Alpha Team adlı takım,  Gürcan Ekinci antrenörlüğünde yarışmaya katılacak.
 Yüzlerce takımın başvuru yaptığı yarışmada ilk elemeyi geçen Alpha Team, 8-16 Nisan tarihlerinde Bolu Taşkesti’de yapılan kampta fiziksel elemeler ve eğitimlere katılarak 26-30 Nisan tarihlerinde Isparta’da belirlenen parkurda yarışma şansı elde etti. Yarışma hakkında bilgi veren Antrenör Gürcan Ekinci, dağ bisikleti, kano, oryantirik (yön bulma), trekking, kanyon geçişi, ipli ve emniyet sistemli yürüyüşler, koşu gibi birçok kategoriden oluşan yarışmanın dünyanın en zor yarışmalarından biri olduğuna dikkat çekti. Ekinci, ayrıca yaklaşık 300 km uzunluğunda olan parkur elemelerinden geçmenin de oldukça güç olduğuna değindi. Alpha Team takımın içinde yer alan öğrencilerin birçok branş dalında önemli başarıları olduğunu belirten Ekinci, takımının zorlu olan bu parkuru başarı ile tamamlayacağı inancında olduğunu söyledi. Son olarak Ekinci, 26-30 Nisan tarihlerinde yapılacak yarışmada takıma başarılar diledi.