Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, Prof. Dr. Ali Pınar ise “Lokal Sismik Ağlar ile İnsan Kaynaklı ve Tektonik Depremlerin izlenmesi” konularında katılımcıları bilgilendirdi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, Prof. Dr. Ali Pınar ise “Lokal Sismik Ağlar ile İnsan Kaynaklı ve Tektonik Depremlerin izlenmesi” konularında katılımcıları bilgilendirdi.
Prof. Dr. Erdoğan Bükükkasap Kongre Merkezi’nde gerçekleşen çalıştaya Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, akademik ve idari personel katıldı.
Çalıştayda açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, konuşmasına depremin Erzincan için ne kadar önemli olduğuna değinerek başladı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin de deprem konusunda gerek akademik personeli gerek teknik alt yapısı ile donanımlı olduğunu belirten Levent, Deprem Araştırma Enstitüsü ile ilgili YÖK’e yapılan başvuranların olumlu olarak sonuçlandığını ve Üniversite de yakın zamanda Deprem Araştırma Enstitüsünün kurulacağının müjdesini verdi.
13 Mart Yapı Mekaniği Laboratuarı video gösterisinin ardından başlayan çalıştayda Okan Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şevket Özden “Deneyden Deneyime”, ABD Ohio State University -Civil Environmental and Geodetic Engineering öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Sezen “Yapıların Deprem Davranışı” Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliğinden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Pınar ise “Lokal Sismik Ağlar ile İnsan Kaynaklı ve Tektonik Depremlerin izlenmesi” konularında katılımcıları bilgilendirdi.
Çalıştay sonrası deprem alanında uluslararası anlamda önemli çalışmalar yapmış olan Prof. Dr. Şevket Özden, Prof. Dr. Halil Sezen, Prof. Dr. Alı Pınar’ı rektörlük makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan’a ve üniversite ziyaretlerinde bulunarak deneyim ve bilgilerini paylaştıkları için teşekkürlerini sundu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
İŞKUR En Az 21.489 TL Maaşla İlkokul Mezunu Binlerce Kişiyi İş Sahibi Yapıyor
Bu Arabaların Trafiğe Çıkması Yasaklanıyor: İçişleri Bakanlığı Resmen Duyurdu
82 Plakalı İlimiz Belli Oldu! Karar Çıktı!
65 yaş üstüne kötü haber! Bedava toplu taşıma için yeni karar! 1 Ağustos’ta başlıyor
8.2 büyüklüğünde deprem uyarısı! Naci Görür riskli ili duyurdu
Memurlara Yıllık İzin Müjdesi! 4 ile 8 Gün Ekleniyor