Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki Erzincan’da Deprem Eğitimi Verdi Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki Erzincan’da Deprem Eğitimi Verdi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Yalnızbağ Yerleşkesi kampüs alanı, Fatih Sultan Mehmet’in komutanlarından İstanbul’un fethine iştirak eden “Sohta Sinan” adına kurulan  “Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı” tarafından bağışlanan 350 adet fidan  ile ağaçlandırıldı.
Ladin, süs elması, süs eriği ve çeşitli türlerden oluşan 350 adet fidan, “Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı” Kurucular Kurulu Başkanı Zeki Balcıoğlu ve vakıf yönetimi üyeleri tarafından dikildi.
Ağaçlandırma çalışması sırasında “Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı”  üyelerine üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Cihat Özgenel eşlik etti.  Akademik ve idari personelinin daha yeşil bir ortamda; eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirmesinin hedeflendiğini söyleyen Özgenel, hedeflenen bu alanın oluşturulmasına verdikleri katkıdan dolayı “Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı”   başkanına ve üyelerine teşekkür etti.