Kuru ot yangınları son günlerde arttı Kuru ot yangınları son günlerde arttı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarına göre Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, yüzde  99 doluluk oranıyla en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini aldı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  doluluk oranlarına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Üniversite  Rektörü Prof. Dr. Akın Levent,  “Üniversitemiz akademik ve idari kadrosunun güçlü ve dinamik olmasının yanı sıra eğitim kalitesiyle ile tercih edilen bir üniversite haline gelmiştir. Uzun ve yorucu bir sınav süreci sonunda Üniversitemize yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi öz ülküsü ile yola çıkan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde insan merkezli bir eğitim anlayışıyla, öğrencilerimize en iyi eğitimi en güzel şekilde verme gayreti içindeyiz. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim hayatı geçirmelerini temenni ediyor, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ailesine hoş geldiniz diyorum” dedi.
Üniversiteye yerleşen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.
e-kayıt işlemi yapılamayan adaylar, kesin kayıt işlemleri için 28 Ağustos- 1 Eylül 2023 tarihleri arasında kesin kayıt kılavuzuna belirtilen kayıt bürolarına başvurabilirler.