Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

EBYÜ İle Milli Eğitim’den Matematik Seferberliği

Yayınlanma:
ABONE OL
EBYÜ İle Milli Eğitim’den Matematik Seferberliği

Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği toplantısı HEM’ de yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği toplantısı HEM’ de yapıldı.

Erzincan Halk Eğitim Merkezinde Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Matematik Seferberliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, EBYÜ Matematik Anabilim Dalı başkanı Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Çakmak Gürer ve okul müdürlerinin katılımları ile değerlendirme ve yol çizgisi belirleme toplantısı yapıldı..

Konu hakkında bilgi veren Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Milli Eğitim Bakanlığının Matematik Seferberliği kapsamında yapmış olduğu çalışmayı Erzincan’da bizlerde bu yaz sezonunda 2015 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde eğitim fakültesinin çok kıymetli akademisyenleri matematik seferberliği ile ilgili temel eğitimde ne yapabiliriz. Biz ilkokulda ne yapabiliriz. Amacımız çocuklarımızı İlkokuldan itibaren matematik altyapısını en güzel bir şekilde bunlara verebilmek.

Tabii ki bu öğretme yöntem ve teknikleri ile birlikte yıllar önce mezun olan öğretmen arkadaşlarımız var, yeni mezun olan arkadaşlarımız var. Dolayısıyla saha ile yani pratik ile teoriyi bir araya getirmek istiyoruz. Tüm literatürler taranacak tüm çalışmalar yapılacak, bu çalışmaların biz milli eğitim ayağı olarak gerekli bütün çalışmalarımızı yaptık. 4. sınıf öğrencilerimizin hepsi ile ilgili bir çalışma yaptık. kazanımlarla geri değerlendirmelerimiz var. Ölçme değerlendirme müdürlüğümüz bu konu ile ilgili en ayrıntılı en detaylı ciddi bir çalışma yaptı.

Bu çalışmayı biz şu anda sunuyoruz sunduk şu anda üniversitede akademisyen arkadaşlarımızla da bunu paylaşacağız. Maksadımız, gayemiz çalışmamız bu seferlik ki bu seferberliğimizin manası da gayesi de belli zaten.  Top yekun hepimizin aynı hedef aynı amaca odaklanması. Bizim hedefimiz ve odağımız her zaman söylüyoruz eğitimin Odak noktası Erzincan.

Odağımız Şu anda bakanlığımızın da matematik seferberliği çerçevesinde en iyi en güzelini en temelden itibaren ilkokuldaki öğretmenlerimizle bir çalışma yapacağız, Yol haritasını belirledik. Eylül ve Ekim aylarında ildeki bütün ilkokul öğretmenlerine matematik dersini öğretme yöntem ve teknikleri ile ilgili ciddi güzel çalışmalar yıl boyunca yapacağız. Ben Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik anabilim dalındaki burada katılan arkadaşlara kıymetli okul müdürlerimize ve Tabii ki her zaman bu yükü en güzel bir şekilde göğüsleyen, sırtlayan öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın güzel hayırlara vesile olacağına inanıyorum

Erzincan Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, EBYÜ Matematik Anabilim Dalı başkanı Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Çakmak Gürer’in sunumları ile devam etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com