Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

DYK Toplantısı Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
DYK Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında şube müdürü ve tüm mesleki ve teknik Anadolu liseleri müdürlerinin katılımıyla Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde destekleme ve yetiştirme kurslarının öncelikle ele alındığı önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün özellikle LGS ‘de ülke genelinde il olarak çok önemli bir yerde olduğumuzu, bu durumun ortaya çıkışındaki en önemli sebebin ortaokullarımızdaki destekleme ve yetiştirme kurslarımızın oldukça düzenli şekilde yapılması olduğunu ifade etti.

Destekleme ve yetiştirme kurslarımızın yanında temel eğitimde kitap okuma oranlarının ortaöğretim düzeyine göre daha yüksek olmasının da çok önemli katkısının olduğunu ifade etti.

SIKI TAKİP YAPILACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Gün 2022-2023 eğitim öğretim yılında özellikle kitap okuma ile destekleme ve yetiştirme kurslarına ağırlık verileceğini, patent ve faydalı model ile diğer projelere de ağırlık verileceğini ve sıkı takibinin yapılacağını belirtti.

Bakanlığımızın yardımcı kaynaklar ve OGM materyal adreslerinin öğretmenler kurulunun sene başında yapılacak toplantısının önemli gündem maddeleri arasında yer alması gerektiğini de söyledi. Her yıl yeni bir başlangıçtır. Eğitim öğretim yılı başında öğretmenler kurulu öncesinde yıl içerisinde yapılacak çalışmalar planlanarak hedeflerin ortaya konulmasının eğitim öğretim yılının düzenli bir şekilde yürütülmesini ve tamamlanmasını sağlayacağını ifade etti.

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞINDA EKSİKLİKLER BELİRLENECEK

Toplantının temel amacının 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında eksikliklerinin belirlenerek gerekli plan programlarının yapılması ve Millî Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde öğrencilerin yetiştirilmesinin sağlanması olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Gün, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler