Erzincan İl MEM AR-GE Birimince 2024-2028 stratejik plan hazırlık çalışmalarına ilişkin eğitim seminerleri başladı.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Stratejik Plan Koordinatörleri ile Okul/Kurum Stratejik Plan Sorumlularına yönelik eğitim seminerlerinin birincisi 2023 Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirildi. 
Millî Eğitim Bakanlığının 6.10.2022 tarihli 2022/21 sayılı genelgesiyle başlayan Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2024-2028 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları ilgili takvime uygun olarak eğitim seminerleri ile devam ediyor. İl MEM AR-GE Birimi Stratejik Plan İl Koordinatörü Adnan E. Fırat tarafından ilçe millî eğitim müdürlükleri stratejik plan koordinatörlerine “Durum Analizi” konulu yaklaşık 2 saat süren eğitim verildi. 2024-2028 Stratejik Plan hazırlık sürecinde yapılması gereken iş ve işlemler ile durum analizlerin tamamlanması yönünde 8 ilçe MEM Stratejik Plan sorumlularına yönelik çevrim içi ortamda eğitim semineri gerçekleşti.

Erzincan’da ‘Ahilik Haftası’ Etkinliklerle Kutlandı Erzincan’da ‘Ahilik Haftası’ Etkinliklerle Kutlandı

İlçe stratejik plan koordinatörlerine yönelik gerçekleştirilen eğitimlerden sonra İl MEM AR-GE Birimi Stratejik Plan İl Koordinatörlüğünce merkez ve ilçe okul ve kurumların stratejik plan sorumlularına yönelik “Durum Analizi” konulu eğitim semineri yapıldı. 
Eğitimde, 2024-2028 Stratejik Plan hazırlık çalışmaları hakkında durum değerlendirmesi yapılarak tamamlandı. Erzincan’da ki  tüm okul ve kurumlardan stratejik plan sorumlularının katılım sağladığı eğitim seminerine yaklaşık 168 kişi katılım sağlarken eğitim 2 saat sürdü. Çevrim içi ortamda gerçekleştirilen eğitimde okul ve kurumların stratejik plan sorumlularının yapması gereken iş ve işlemler belirtilmiş, ilgili hazırlık plan takvimine uygun olarak plan çalışmalarının devam etmesi yönünde bilgi paylaşımı yapıldı.