Erzincan
20°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan Valisi Mehmet Makas, 1-2 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında, Kalp ve Damar Sağlığı hastalıkları ve önlenebilir kronik hastalıklara dikkat çekmek için İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen bisiklet turu ve yürüyüş etkinliğine katıldı.
Terzibaba Camii önünden başlayarak Ekşisu mesire alanında sona eren bisiklet turu daha sonra Ekşisu Mesire alanında da yürüyüş ile devam etti. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan sağlıklı yaşam bilgilendirme stantlarını ziyaret eden Vali Makas uzmanlardan bilgi aldı.
Yürüyüş etkinliği sırasında piknik yapan vatandaşlarla sohbet eden Vali Mehmet Makas, etkinlik sonunda yaptığı açıklamada sağlıklı yaşamak için hareketli yaşamın önemli olduğunu ifade ederek; “Hareketli yaşam, kalp sağlığımız ve beyin sağlığımız açısından tüm vücuttaki organların sağlığı açısından çok önemli. Kendimiz zinde olduğumuz gibi organlarımız da zinde olacaktır. Dolayısıyla kronik tüm rahatsızlıklardan kendimizi kurtarmış olacağız. Bugünde önce uzun bir parkurda 7’den 70’e her yaştan vatandaşımızla bisiklete bindik, ardından Ekşisu’da yürüyüş yaptık. Her yaştan vatandaşımızı spor yapmaya ve sağlıklı yaşamak için harekete geçmeye davet ediyorum” diye konuştu.
Etkinliğe Erzincan Valisi yanı sıra Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, spor kulüpleri, öğrenciler ve vatandaşlarımızın katıldı.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler