Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Doğu Anadolu’da kuvvetli rüzgar uyarısı

Yayınlanma:
ABONE OL
Doğu Anadolu’da kuvvetli rüzgar uyarısı

ERZURUM (AA) – Doğu Anadolu Bölgesi’nde kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın güney yönlerinden orta, öğle saatlerine kadar bölge genelinde 40 ila 70 kilometre hızda eseceği öngörülüyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır’da 3, Erzincan’da 1, sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ardahan’da 5, Erzurum’da 4, Ağrı’da 2 ve Tunceli’de 1 derece ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklık ise Iğdır ve Erzincan’da 9, Tunceli’de 8, Erzurum’da 2, Kars ve Ağrı’da sıfır, Ardahan’da sıfırın altında 1 derece olacak.

Kar kalınlıkları Ağrı’da 52, Erzurum’da 42, Kars’ta 22, Ardahan’da 18, kayak merkezlerinden Kars Sarıkamış’ta 101, Erzincan Ergan’da 195, Erzurum Palandöken’de 109, Konaklı’da 104, Ardahan Yalnızçam’da 31 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, kuvvetli rüzgar beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaş ve sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com