Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Diyanet 2022-2023 Birinci Dönem Umre Fiyatlarını Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Diyanet 2022-2023 Birinci Dönem Umre Fiyatlarını Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü organizasyonuyla 15 Ağustos 2022 tarihinde başlanacak olan 2022-2023 Umre Turları fiyatları belli olurken Umre kayıtları İl, İlçe müftülükleri ve e-devlet üzerinden yapılabiliniyor.

Suudi Arabistan’ın para birimi olan SAR parasıyla 4 bin 550 SAR ile başlayacak olan fiyatlar 7 günlük Umre programı için geçerli olacak. 3 gün veya gece Medine, 4 gün veya gece Mekke olmak üzere 7 günlük Umre programında başlayacak olan turlar için son başvuru tarihleri 1., 2., 3. Turlar şeklinde belirlendi. Buna göre 1. Tur için son başvuru tarihi 3-5 Ağustos 2022 olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen Umre turları için başvuru ve kayıt işlemleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Buna göre; Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilât hesabına ücretini peşin olarak yatıracak.

Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabilecek. Umre yolcusu, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Türkiye ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacak.

Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca istenen/istenecek aşı, PCR test ücretleri yolcu tarafından karşılanacak. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com