Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Devletten 2. el araç hamlesi! Vw Golf 66 Bin TL, Mercedes – Benz A 170 135 Bin TL!

Yayınlanma:
ABONE OL
Devletten 2. el araç hamlesi! Vw Golf 66 Bin TL, Mercedes – Benz A 170 135 Bin TL!

Vw Golf 66 Bin TL, Mercedes – Benz A 170 135 Bin TL! Devletten 2. el araç hamlesi-  Uygun fiyata 2.el araç almak isteyenler için devletin sunduğu fırsatlar devam ediyor. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan uygulamada devlete geçmiş olan veya gümrüklerde bekleyen araçların satışa sunulması söz konusu. İkinci el olan bu araçların uygun fiyatlarla vatandaşlara ulaşması sağlanıyor.  Bu araçlar Vw Golf 66 Bin TL, Mercedes Benz A 170 135 Bin TL olarak satışa sunuluyor. İşte uygun fiyata 2.el araçların satışı ile ilgili detaylar!

Ticaret Bakanlığı Araç Satış Sistemi

Ticaret Bakanlığı’nın öncülüğünde yapılan bu uygulamada vatandaşlar çok uygun fiyata çok kaliteli araçlara sahip olabilirler. Vatandaşlar bu araçlara nasıl ulaşacakları konusunda detayları merak ederken bu konuda Ticaret bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamaya göre bu araçların satışı, e-ihale sistemi aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bütçesine uygun araç arayanlar için bu uygulamada çok cazip fiyatların bulunduğunu söylemek yerinde olur. Vatandaşlar yeni ve ekonomik olan bu sistem üzerinde araçlarına ulaşabilirler. Öncelikle bunun için bakanlığın e-ihale sistemine giriş yapmaları gerekmekte.

E-ihale sistemi sayesinde vatandaşlar bu ikinci el uygun fiyatlı araçlara şeffaf bir şekilde ulaşabiliyor. Bütçesi düşük olan kişiler için bu sistemde çok uygun araç seçenekleri bulunuyor. Çok yüksek fiyatlara sunulan birçok araç bu sistemde oldukça düşük fiyatlara satılıyor. Bu sistemin vatandaşın hizmetine sunulması ile devlete geçmiş olan araçların ekonomiye katkı sağlaması söz konusu oluyor.

Ekspertiz Raporları Sistemde Bulunuyor

E-ihale sisteminde bulunan araçlar için öncelikle bakanlık tarafından bir fiyat belirleniyor. İhale tarihi belirleniyor. Ardından bu sistem üzerinden vatandaşlar teklif vermeye başlıyor. Sistem üzerinden verilen tekliflerde teklifin %10’u kadar geçici tazminat ödenmesi gerekmektedir. Yapılan ihale sonunda ihale kazanılırsa bu verilen geçici tazminat araç fiyatından düşülüyor. İhale kaybedilirse verilen tazminat geri ödeniyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan bu sistemde satışa sunulacak olan araçların ekspertiz raporları, sisteme yükleniyor. Alıcılar bu raporları inceleyerek uygun bulmaları durumunda teklif verebilirler. Bu durum alıcıların satış işlemlerinin tamamlanmasının ardından bir sürprizle karşılaşmalarının önüne geçiyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com