Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Deprem Kahini yine sahnede! Tokat depremini 24 saat ÖNCE bildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Deprem Kahini yine sahnede! Tokat depremini 24 saat ÖNCE bildi

Deprem Kahini yine sahnede! Tokat depremini 24 saat ÖNCE bildi – Türkiye peş peşe gelen depremlerle sarsılmaya devam ederken Tokat’ta üst üste yaşanan depremler bölgede büyük bir panik yaşanmasına neden oldu.

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen 6 Şubat depremleri Cumhuriyet tarihinin en büyük depremleri olarak kayıtlara geçerken 50 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Yaşanan büyük depremin ortaya çıkardığı enerji sonucunda bölgede artçı deprem yağmuru yaşanmış, pek çok fay hattı tetiklenmiş adeta ülkemizde deprem yağmuru yaşanmıştı.

AFAD VE KANDİLLİ SON DAKİKA DUYURDU TOKAT’TA ÇOK ŞİDDETLİ DEPREM OLDU! 

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’dan alınan bilgiye göre, saat 18.11’de merkez üssü Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 5,9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sarsıntı, çevre illerde de hissedildi.

AFAD, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde saat 18.11’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem Tokat, Samsun, Yozgat, Çankırı ve Çorum illerimizde yoğun bir şekilde hissedilmiştir. An itibarıyla; Yozgat ilimizde 2 katlı bir ev ile Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alınmış olup; ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” ifadelerine yer verdi.

Sismik aktiviteleri inceleyen bir hesap, sosyal medyadaki “X” platformundan yaptığı paylaşımla Tokat’taki depremin sinyalini 16 saat önce verdi. Tokat’ta meydana gelen 5.6 şiddetindeki deprem büyük korku ve panik yarattı. Depremle ilgili, sismik aktiviteleri inceleyen dünyaca ünlü SSGEOS hesabı, Tokat merkezli depremi 16 saat önceden tahmin etti. Bölgede önümüzdeki birkaç gün içinde de daha büyük sarsıntılar yaşanabileceğini belirtti.

Ancak söz konusu hesabın daha öncede de benzer çok sayıda tahmine yer verdiği bilemediği iddiaları gündeme taşındı. Hesabın bilemediği ve doğru çıkmayan tahminleri sildiği gibi iddialar da takipçiler tarafından paylaşılan açıklamalar arasında yer aldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com