Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Daikin, eko tasarıma uygun ürünleriyle LOT21’de sektöre öncülük ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Daikin, eko tasarıma uygun ürünleriyle LOT21’de sektöre öncülük ediyor

Daikin, enerji verimliliğini artırma ve karbon emisyonlarını azaltma hedefleri doğrultusunda hazırlanan LOT21 Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ’e uygun ürünleriyle öne çıkıyor.

Daikin’den yapılan açıklamada, şirketin, Türkiye’de 1 Ocak 2023’te yürürlüğe giren LOT21 Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ’e uygun ürün ve hizmetlerin öncülüğünü yaptığı belirtildi.

Açıklamada, Daikin’in bu gereklilikler doğrultusunda geliştirdiği yüksek sezonsal verimlilik değerlerine uygun ürünlerini hem dünyada hem Türkiye’de pazara sunduğu bildirildi.

Tebliğin amacının; ‘hava ısıtma ürünleri, soğutma ürünleri, yüksek sıcaklık proses chillerleri ve fancoil ünitelerinin piyasaya arz edilmesi ve/veya hizmete sunulması ile ilgili çevreye duyarlı tasarım gerekliliklerini belirlemek’ olduğu belirtilen açıklamada, bu tebliğle çevreye duyarlı tasarım gerekliliklerine uyumluluğun zorunlu hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, Daikin’in LOT21 uyarınca daha yüksek sezonsal mahal enerji verimlilik değerleri sağlamak amacıyla tasarlanmış VRV dış ünitelerini Avrupa ile birlikte 2019’dan beri Türkiye’de de pazara sunduğu ve öncü firma olarak sektörde fark yarattığı bildirildi.

‘Sezonsal verimlilik’ kriterlerini gözeterek Daikin tarafından tasarlanan R32 soğutucu akışkanlı ve R410A soğutucu akışkanlı VRV dış ünitelerin, enerji verimliliğinin artırılması ve karbon emisyonlarının azaltılmasına somut olarak katkı sağladığı vurgulandı.

– Yüksek verimlilik için geliştirilmiş teknolojiler

Açıklamada, yeni tebliğin belirlediği minimum sezonsal mahal soğutma ve ısıtma enerji verimliliği değerleri ile uyumlu olan ve Daikin tarafından üretilen VRV dış ünitelerin, mini VRV’lerin, heat pump, heat recovery ve su soğutmalı modellerin yüksek sezonsal verimli olmalarının yanı sıra çevreci olmalarıyla da dikkati çektiği kaydedildi.

Daikin’in ‘çevreci yönetim’ misyonu doğrultusunda geliştirdiği teknolojilerle ürünlerinin verimlilik değerlerini ve çevreci özelliklerini artırdığı belirtilen açıklamada, ürünlerin çevreci ve yüksek performanslı olmasına ilişkin bilgiler verildi.

Açıklamada, LOT21 verimlilik değerlendirmesinde nelere dikkat edileceğine ilişkin şu değerlendirmelere yer verildi:

‘Bu tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren kurulumu yapanlar ve son kullanıcılar için kullanma kılavuzu ve imalatçıların, yetkili temsilcilerinin ve ithalatçıların ücretsiz olarak erişebilen web siteleri tebliğin eklerinde yer alan ölçülen ve hesaplanan ürün bilgilerini içermelidir. Bu durum, kullanıcıların verimlilik değerlerini daha kolay ve şeffaf bir şekilde karşılaştırmalarını sağlayacaktır. Kurulumu yapanlar ve son kullanıcılar için kullanma kılavuzu ve imalatçıların, yetkili temsilcilerinin ve ithalatçıların ücretsiz olarak erişebilen web sitelerinin profesyoneller için ayrılmış bir kısmı ürünlerin sökülmesi, geri dönüşümü ve/veya çalışma ömrü sonunda bertaraf edilmesiyle ilgili ürün bilgilerini içermelidir.’

Açıklamada, verimlilik değerlerini karşılaştırırken, adil bir karşılaştırma yapmak için test sırasında hangi iç ünitelerin kullanıldığının kontrol edilmesinin önemli olduğu vurgulandı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com