Engelli bireyler unutulmadı Engelli bireyler unutulmadı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  Cumhuriyetin 100'üncü yılı özel fotoğraf sergisi programı Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik Giriş Koridorunda yapılacak.
Erzincan'da Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı bir fotoğraf sergisi düzenlenecek.
Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin yaptığı açıklamada; ‘’Cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze dek sunulan sağlık hizmetine ait fotoğrafların bulunduğu “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı sergimiz 27 Ekim Cuma 2023 tarihinde açılacak olup sergimiz 03 Kasım 2023 tarihine kadar halkımızın beğenisine sunulacaktır. Sergimizi ziyaret edecek olan tüm misafirlerimize iyi seyirler dileriz.
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Türkiye Yüzyılı' nın başlangıcı olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı farklı etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu kapsamda Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı bir fotoğraf sergisi düzenlenecektir. Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetlerine dair çok sayıda siyah beyaz fotoğraf arşivlerdeki yerini almıştır. Genç cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorları, fedakarca çalışan hemşireleri ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkansızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi bulunmaktadır. Tam 100 yıl sonra bugün, artık imkansızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkmaktayız. Binalar, teknolojiler, imkanlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmemiştir. Buradan ilhamla cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflar günümüze uyarlanmıştır. Söz konusu fotoğraf sergisi 81 il ve 16 şehir hastanesinde açılacaktır. Fotoğraflar, şehir meydanı, AVM, metro istasyonu, tren garı, sergi salonu veya kültür merkezi gibi şehrin sembolik noktalarında sergilenecektir. 27 Ekim Cuma günü 81 ilde eş zamanlı olarak sergi açılışı yapılacak olup fotoğraflar 27 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında 1 hafta süreyle halkın ziyaretine açık olacaktır.