Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çin turist vizesi

Yayınlanma:
ABONE OL
Çin turist vizesi

Çin turist vizesi nedir, Çin turist vizesi Nasıl alınır, Çin turist vizesi başvururken nelere dikkat edilmelidir, Çin turist vizesi başvurusu için gereken belgeler nelerdir, Çin turist vizesine kimler başvuru yapabilir, Çin turist vizesi vize harç ücreti ne kadardır, Çin turist vizesi alırken neler önemlidir, Çin turist vizesi almak için nereye başvurulmalıdır gibi soruların yanıtını bulmak için yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Çin turist vizesi başvuru sürecinde nelere dikkat edilmelidir?

Çin turist vizesi başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Çin turist vizesi, Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan vatandaşların alması gereken vize türüdür. Umumi yani bordo pasaport sahibi vatandaşlar vizeye tabiidir. Gri, siyah ve yeşil pasaport yani hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi kişiler 30 günden az olmak koşulu ile vizesiz Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmektedir. Çin turist vizesi almak için gerekli belgeler bellidir. Çin turist vizesi vize harcı bedeli belirlenirken ülkeye giriş çıkış sayısı ve ülkedeki kalış süresi önem kazanmaktadır. Çin turist vizesi, 16 farklı Çin vize türlerinden sadece birisidir. Çin turist vizesi diğer adı L tipi Çin Vizesidir. L tipi vize ile, ziyaret, turistik gezi, kültürel seyahat, kısa süreli eğitim almak için Çin’e gitmek olasıdır. İlk kez başvuranların tek giriş şeklinde başvurmaları önerilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti, turistik vize başvurularını tek kişilik almamaktadır. Çok önemli olan bu noktaya dikkat edilmelidir. Bunun için grup halinde başvuru yapılmalıdır. Bu başvuru yöntemi sizin için uygun değilse farklı vize türleri için de başvuru yapılabilmektedir. Çin turist vizesi başvuru sürecinde çok dikkatli ve titiz olmak gerektiğini unutmamalı, güncel değişiklik ve revizeleri takip etmelisiniz. Gerek konsolosluk gerekse vize danışmanlık firmaları aracılığıyla tüm bu süreçler hakkında en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Çin’e gitmeden önce bazı aşıların olunmasında yarar vardır. Özellikle su ile bulaşan hastalıklar olan tifo, hepatit a aşılarını olmak faydanıza olacaktır. Bu aşılar dışında standart aşılarda eksikler varsa gitmeden mutlaka tamamlanmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise vize başvuru formu ve bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Web sitesi üzerinden online bir şekilde doldurulacak olan bu formda belirtilen her bilgi diğer evraklarla doğrulanabilecek bilgiler olmalıdır. Ayrıca bu formun yazılı hali, istenen diğer evraklarla birlikte randevu anında teslim edilecektir.

Çin turist vizesi almak için hangi şartları yerine getirmek gereklidir?

Çin turist vizesi almak için yerine getirilmesi gereken şartlar vardır. Çin turist vizesi başvurusu yapılırken hazırlanması gereken standart evraklar; pasaport, 2 adet fotoğraf, adli sicil kaydı, ikametgâh evrakı, kimlik belgesi fotokopisidir. Diğer önemli evraklar ise; vize davetiyesi, banka hesap özeti, konaklama ve ulaşım rezervasyonları, vize harcı ödendi dekontu, seyahat sağlık sigortası, varsa ek gelir belgeleri, işyeri belgeleri, turistik vize dilekçesi, seyahat acentesi yeterlilik belgesidir. Kişinin çalışma durumuna göre farklı belgeler listeye eklenebilecektir. Bunların dışında evrak isteme hakkı Çin Konsolosluğu’nda saklıdır. Tüm bu hazırlanan evraklar randevu saatinde kuruma teslim edilmelidir. Bir aksaklık yaşanmaması halinde vize başvuru süreci 7 iş gününde sonuçlanmış olacaktır. Bu süre ek belge isteme gibi farklı durumlarda uzayabilecektir. Her ihtimale karşı gezi tarihinden 1 ay kadar önce başvuru yapılması önerilmektedir. Çin turist vize başvurusu eğer reddedilirse, çözülebilecek bir eksiklikten bu durum yaşandıysa yeni başvuru ile sorun çözülecektir. Genel vize reddi sebepler, eksik belge, yanlış beyan ya da sahte evrak olabilmektedir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler