Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ÇILGIN ZAM! MECLİS’TEN emekliye ballı kaymaklı Kurban Bayramı ikramiye müjdesi

Yayınlanma:
ABONE OL
ÇILGIN ZAM! MECLİS’TEN emekliye ballı kaymaklı Kurban Bayramı ikramiye müjdesi

MECLİS’TEN emekliye ballı kaymaklı Kurban Bayramı ikramiye müjdesi ÇILGIN ZAM-  Emeklilere yönelik Kurban Bayramı ikramiyeleri hakkında heyecan verici bir güncelleme, TBMM’den geldi. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından sunulan yeni kanun teklifiyle, emeklilerin bayram ikramiyelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

TBMM’den Emeklilere İkramiye Müjdesi

Son dakika olarak TBMM’den duyurulan haber, emeklilerin yüzünü güldürecek nitelikte. Sunulan kanun teklifi, emeklilere ödenecek Kurban Bayramı ikramiyesinin net asgari ücret seviyesine yükseltilmesini öneriyor. Bu değişiklik, emeklilerin bayram öncesi alacakları en önemli hediye olabilir.

Kurban Bayramı İkramiyesinde Beklenen Artış

Emekliler için ödenen bayram ikramiyesi, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda 3.000 TL olarak belirlenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı son açıklamalarla, bayram ikramiyesinin yüzde 50 oranında arttırıldığını duyurmuştu. Bu artışla birlikte ikramiye miktarı 2.000 TL’den 3.000 TL’ye yükseltilmişti. Şimdi ise TBMM’den gelen yeni teklifle, Kurban Bayramı için ikramiye miktarının 17.002 TL’ye çıkarılması gündemde.

Yasal Süreç ve Beklentiler

Kanun teklifi, TBMM Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Komisyonu’nda kabul edildikten sonra Genel Kurul’a sunulacak. Onaylanması durumunda, bu yıl 16 Haziran’da kutlanacak Kurban Bayramı’nda emeklilerin hesaplarına yatırılacak olan ikramiye miktarı ciddi şekilde artacak. Ödemelerin bayrama kadar erken bir tarihte yapılması planlanıyor.

Bu önemli adımla, emeklilerimizin bayram sevinci daha da artacak ve ekonomik refah seviyeleri önemli ölçüde iyileşecek. Yapılan bu zam, aynı zamanda emeklilerin yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlayacak.

 

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com