Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Erzincan’da partililer ile bir araya geldi. Nazlıaka, “Ana hedefimiz; partimizi iktidara taşımak. Bunun için ev, ev dolaşarak politikalarımızı anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl teşkilatı binası önünde partililer tarafından karşılanan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka bir süre parti binasında dinlendikten sonra Erzincan Çağlayan beldesinde düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Çağlayan’da CHP il teşkilatı ve Kadın kolları başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında masaları tek tek dolanarak partililer ile sohbet eden Nazlıaka çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Programda ilk olarak kısa bir teşekkür konuşması yapan CHP il başkan yardımcısı ve Kemal Kılıödaroğlu gönüllüleri proje koordinatörü Zeynep Erdoğan Sarıca, “Kadın kolları Genel Başkanı ve cevre illerden gelen partililere teşekkür etti.

Ardından konuşmasını yapan CHP Erzincan il başkanı Ayhan Doğan, “belirli aralıklarla buluşma etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, Kadın Kolları genel başkanımız Türkiye’yi karış karış dolaşıyor, bugünde ilimizde Erzincan’da, kendisine teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum. İl teşkilatımız olarak Erzincan’da birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya gayret göstereceğiz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda İlimize hiçbir ayrım gözetmeksizin, hiçbir parti ayrımız yapmadan tüm Erzincanlı hemşerilerimize ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Mevcut sorunları da birlikte aşmaya gayret edeceğiz. Çözümü birlikte paylaşacağız. Buradan bugüne kadar bizlere desteklerini esirgemeyen muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Erzincan kardeşliğin şehri. Erzincan’daki birlik ve beraberlik kardeşlik birçok şehrimizde yoktur. Çalışmalarımızda işçilerimizin, üreticilerimiz ve herkesin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları genel başkanı Aylin Nazlıaka, “Türkiye'de yapılan ilk seçimlerin muhtarlık seçimi olduğunu söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Muhtarlarımız adeta yaşadıkları mahallenin kalp atışıdır. Hangi evde dert kaynıyor hangi evde et kaynıyor en iyi onlar bilir. Kimin düğünü var kimin cenazesi var en iyi onlar bilir. Yani muhtarlar aslında herkesin toplumumuzda yaşayan tüm vatandaşlarımızın bir nevi danışmanı gibidir. Psikoloğu gibidir her derdini açtığı kişidir." 

Muhtarların hak ettiği değeri ve karşılığı alamadığını iddia ederek konuşmasını sürdüren Nazlıaka, "Bir kere söyleyeyim size sizinle ilgili olarak bir kanun yok. Yani muhtarlık kanunu adında bir kanun yok. Ne yapıyorlar biliyor musunuz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sizin için koy sepete deyip torba yasalar içerisinde geçirdikleri 82 kanun 354 madde var. Ama biz diyoruz ki bu iş böyle olmaz bir tane muhtarlık kanunu olsun. Muhtarlarımız da oradan çok rahatlıkla bu kanuna göre ne yapması gerektiğine dair yol haritasını çizebilsin."

Halkın iktidarını hep birlikte kuracaklarını söyleyen Nazlıaka, " Sadece şunu bilmenizi istiyorum. Şu anda bir tarafta her geçen gün mum gibi eriyen bir Cumhur ittifakı var. Diğer tarafta ise adımlarını sıklaştıran kararlı bir şekilde iktidara yürüyen altılı masanın liderleri ve onları ortakları var. Dolayısıyla biliyoruz ki artık aydınlık günler çok yakın zaman zaman çok bunaldığınızı hissediyoruz biliyoruz. Çünkü bizler halkın partisiyiz halkın içindeyiz ama az kaldı. İlk seçimlerden sonra halkın partisi olarak halkın iktidarını hep birlikte kuracağız. Bu anlamda vereceğiniz destek için koyacağınız emek için ve yüreğiniz için her birinize çok teşekkür ediyoruz." 

Nazlıaka, gün içerisinde partisine üye olan kadınlara rozet takıp, milli sporculara hediye takdiminde bulunduktan sonra esnaf ziyareti yapacak.