4 Aylık Bebeği Maymun Çatıdan Aşağı Attı 4 Aylık Bebeği Maymun Çatıdan Aşağı Attı

Camiye gözünü kırpmadan saldırı düzenledi. 7 kişinin hayatına mal oldu. Nijerya'nın kuzey bölgesinde bugün inanılmaz bir saldırı düzenlendi. Kaduna eyaletinde bugün bir kişi silahıyla camide bulunan cemaate saldırdı. Yatsı namazı kılan ve hiçbir şeyden haberi olmayan 7 kişi öldü.

Bilindiği üzere son zamanlarda Nijerya da oldukça fazla silahlı saldırı oluyor. Batı Afrika ülkesi Nijerya maalesef bu saldırılarla güne başlıyor. Dini çatışmalar burada oldukça üst seviyede. Kaduna eyaletinde gerçekleşen saldırı da bu saldırılardan sadece bir tanesi. Yatsı namazı esnasında Saya-Saya köyündeki namaz kılan cemaate önemli bir saldırı oldu.

7 Kişi Vefat Etti

Saldırının kimin düzenlediğine hala ulaşılamadı. Yoğun çaba bu saldırıyı düzenleyen kişinin yakalanması için sarf ediliyor. Yetkililer kısa zaman içerisinde saldırıyı yapanı yakalayacaklarını söyledi. Bu saldırı Müslümanlara yapılan da ilk saldırı değil. Yakın zaman içerisinde 21 kişinin hayatını kaybettiği başka bir saldırı daha olmuştu.

Ocak ve Mart aylarında bile ortaya çıkan istatistik oldukça hayret verici. 200 civarında sadece bu tarihlerde öldürülen insan bulunuyor. Bunun yanı sıra ülkede bulunan örgütler sürekli olarak insan kaçırıp infazlarını gerçekleştiriyorlar. Birçok dini gurubun bulunduğu ülkede hiç kimsenin huzurlu olmadığını söyleyebiliriz. Yetkililer saldırıların son bulması için önemli çaba harcadıklarını belirtiyorlar.