Erzincan Medya
29° Erzincan

Erzincan

29°

Erzincan

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

31°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bursa Osmangazi’den Kırcaali’de aşure buluşması

Yayınlanma:
ABONE OL
Bursa Osmangazi’den Kırcaali’de aşure buluşması

BURSA (İGFA) – Bulgaristan’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali kentinde bu yıl 17’incisi düzenlenen aşure dağıtım programına; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali Müftüsü Basri Efendi, Kırcaali Kilisesi Papazı Petar Gerema, çevre illerden birçok davetli katıldı.

Kırcaali ve çevre kasabalarda yaşayan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kırcaali Belediyesi ile kardeşlik bağlarının çok güçlü olduğunu belirterek, “Tarihten gelen akrabalık bağlarımız bulunuyor. Kardeş belediyemiz olan Kırcaali ile sosyal, kültürel ve teknik konularda güçlü işbirliğimiz var. Bugün burada farklı dinden ve farklı dilden çok sayıda insan bir araya geldi. Aşurede olduğu gibi burada da bu zenginliği, güzelliği yaşıyoruz. Yaptığımız bu çalışma insanlık ve barış adına örnek alınsın istiyoruz. Kardeşlik duygularını pekiştiriyoruz. Buradaki dostluk ve kardeşlik, umarım tüm bölgeye, tüm dünyaya örnek olur. Yediğimiz aşureler hepimize şifa olsun.” dedi.

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis de yaptığı konuşmada, bu yıl da Osmangazi Belediyesi ile birlikte 3 bin kişilik aşure ikramında bulunduklarını ifade ederek, aşurenin kardeşlik, birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu kaydetti.

Yapılan duaların ardından Başkan Dündar ve beraberindekiler, kazanların başına geçerek aşure dağıttı. Başkan Dündar, programın ardından Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü ile birlikte Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’i makamında ziyaret etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler