Boyner Grup, Marmara, Ege ve Doğu Anadolu gibi deprem bölgesindeki 6 binden fazla çalışanına deprem çantası ulaştırdı.

Markadan yapılan açıklamaya göre, genel merkezin yanı sıra hizmet verdiği tüm lokasyonlarda bina standartlarını deprem güvenliğini gözeterek seçen Boyner Grup, çalışanlarının evlerinde de depreme hazırlıklı olabilmesi için adım attı. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeği ile hareket eden Boyner Grup, olası bir depremde tüm çalışanlarını ve ailelerini deprem gerçeğinin sonuçlarından koruyabilmek için gerekli malzeme ve kılavuzlarla donatılmış deprem çantalarını ulaştırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boyner Grup ve Boyner Büyük Mağazacılık İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seda Kayrak Kızıltan, uzman danışmanlar eşliğinde bir deprem anında ve sonrasında kişinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak içerikte hazırlanan çantaların ocak ayı itibarıyla deprem bölgesindeki çalışanlarına dağıtımının tamamlandığını belirtti.

Kızıltan, 'Öncelikli amacımız çalışanlarımızda deprem farkındalığı oluşturmak. Bunu yaparken de tüm kaynaklarımızla bu gerçeğe hazırlanmayı önemsiyoruz. Projeyi deprem kuşağındaki çalışanlarımızı düşünerek geliştirdik.' ifadelerini kullandı.

Dikkatle hazırlanmış bir çantanın olası bir afet durumu sonrasında yaşamsal fark yaratabileceğini hatırlatan Kızıltan, 'İlk yardım, afet ve acil durum yönetimi uzmanlarının desteği ile hazırlanan çantalarımızda beslenme malzemeleri, afet seti, sağlık ürünleri ve hijyen malzemelerini barındıran 4 farklı grupta 50 ürün bulunuyor.' açıklamasında bulundu.

- Çalışanlarımızın güvenliği önceliğimiz

Kızıltan, Türkiye genelinde hizmet verdikleri tüm lokasyonlarda bina güvenliğini gözettiklerini belirterek, 'Hem çalışanlarımızın hem de müşterilerimizin güvenliği en önemli sorumluluğumuz. Bu kapsamda hizmet noktalarımızın dayanıklı ve deprem kodlarına uygun binalar olmasına dikkat ediyoruz. Bununla birlikte olası bir depremin çalışma saatlerimiz dışında gerçekleşebileceğini de biliyoruz. Zamanını bilemeyiz ama hazırlıklı olmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu düşünceden hareketle çalışanlarımıza deprem çantası ulaştırarak çalışanlarımızı ve ailelerini deprem gerçeğinin sonuçlarından korumak ve depreme hazırlıklı olabilmelerini istedik.' bilgisini verdi.