Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Boğaziçi Ventures’tan Oyun Sektörüne Bir Yatırım Daha: Last Bite Games

  Boğaziçi Ventures 2023 yılı bitmeden oyun sektörüne yaptığı yeni bir yatırımı daha duyurdu. Yaratıcılığı ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan Last Bite Games’i BV Growth Fonu portföy şirketleri arasına dahil eden Boğaziçi Ventures’ın oyun şirketi yatırımları 28 adede ulaştı.

  Boğaziçi Ventures 2023 yılı

  Boğaziçi Ventures 2023 yılı bitmeden oyun sektörüne yaptığı yeni bir yatırımı daha duyurdu. Yaratıcılığı ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan Last Bite Games’i BV Growth Fonu portföy şirketleri arasına dahil eden Boğaziçi Ventures’ın oyun şirketi yatırımları 28 adede ulaştı.

  Yapıcı-yıkıma inanan ve teknoloji merkezine alan girişimlere yatırım yaparak Türkiye girişimcilik ekosistemini desteklemeye devam eden Boğaziçi Ventures, ürünleri ile global pazarda büyüme potansiyeli yüksek, sağlam iş modelleriyle donanmış yetenekli Türk girişimcilerine yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket, finansal desteğin ötesinde portföyündeki girişimlere mentorluk yaparak ve geniş iş ağını açarak uluslararası büyümelerine destek vermeyi önceliklendiriyor.

  Boğaziçi Ventures 2023 yılı bitmeden oyun geliştirme alanında yenilikçi bir yaklaşım benimseyen ve sektördeki varlığını giderek güçlendiren Last Bite Games’i BV Growth Fonu portföy şirketleri arasına dahil etti. Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı Burak Balık, bu yeni yatırım ile oyun portföyünün çeşitliliğinin genişlediğine işaret ederek, sözlerine  “Oyun ekosisteminde pek çok yatırımımız mevcut. Last Bite Games ile bizler de kendimize yeni bir deneyim ve misyon ediniyoruz. Çok inandığımız Türk Indie geliştiricileri ekosistemine daha yakın olma fırsatı yakaladığımız bu yatırımımız ile bu ekosistem için deneyimli ekibi ile Last Bite Games, oyun geliştirme sektöründe sürdürülebilir büyüme ve yenilikçi projelerle adından söz ettirmeyi amaçlıyor ve biz de bu amaçları doğrultusunda kendilerine bu yolculuklarında eşlik ediyor olacağız. Boğaziçi Ventures olarak, yenilikçi düşünceleri ve yaratıcılığı teşvik ederek, Türk oyun sektörünün evriminde öncü bir rol üstlenme kararlılığımızı bu yatırımımız ile bir kez daha gösterdiğimize inanıyorum.” şeklinde devam etti.

  Last Bite Games, İstanbul merkezli yenilikçi bir oyun stüdyosu olarak, CEO ve Kurucu Kağan Orun liderliğinde, mobil ve indie oyun geliştirme alanlarında dikkat çekici başarılar elde etmeye devam ederken Türkiye’nin önde gelen indie oyun stüdyosu olmayı hedefliyor. Teknoloji ve pazarlama stratejileriyle öne çıkan Last Bite Games, çeşitli projeler için esnek araç setleri ve etkili sosyal medya hedeflemesi kullanıyor. Swarm Grinder adlı bir oyun üzerinde çalışan Last Bite Games bu oyun ile oyuncuları kendine has evrilen hücrelerle dolu bir dünyaya davet ediyor. Piksel sanat grafikleriyle tasarlanmış aksiyon dolu bir roguelite deneyimi yaşayan oyuncular, kök salmış düşmanlarla savaşarak yollarını açarken çeşitli öldürme ve yükseltme öğelerini toplayarak benzersiz bir oyun tarzını deneyimliyorlar. Last Bite Games’in Kurucusu Kağan Örün, yatırım hakkında düşüncelerini “Indie’nin kalbinden gelen Last Bite Games ile yatırım devi Boğaziçi Ventures’ın beraber attığı adımlar umuyoruz ki Türk Indie geliştiricilere ve Türk yatırımcılara ilham olacaktır. Oyun sektöründe, yatırımcının indie stüdyolara yatırım yapmak ve stüdyoların yatırım sürecinin yönetilmesi hakkında eksik bilgilere sahip olduğunu düşünüyoruz. Boğaziçi Ventures ile birlikte başarıyla tamamladığımız bu sürecin, Türkiye indie oyun sektöründeki stüdyolara ve yatırımcılara rehberlik etmesini umuyoruz.” olarak belirtti.

  Boğaziçi Ventures, teknoloji odaklı ve geleceği dönüştürecek girişimlere yönelik yatırım yaklaşımını sürdürerek faaliyetlerini ilerletiyor. BV Growth Fonu, 2024 sonuna kadar kaynak taahhüdü toplamaya devam edecektir.

  Boğaziçi Ventures Hakkında:

  Boğaziçi Ventures, farklı dikey ve coğrafyalarda teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonların kurulması, yönetilmesi ve yatırım yapılan portföy şirketlerine üst düzeyde katma değer yaratılmasına odaklanan lider alternatif yatırım şirketidir. Bugüne kadar 100 adedin üzerinde teknoloji şirketine yatırım kararı almış Boğaziçi Ventures ortakları ve ekibi, teknoloji girişimlerinde aktif rol almakta, girişimcilere uluslararası başarılara giden yolda sağladığı mentörlük ve know-how transferi ile eşlik etmektedir.

   

  Boğaziçi Ventures grup şirketleri, yatırımcıların ihtiyaçlarına göre özel fonlar da kurup yönetmekte ve dijital paralar için saklama hizmetleri sağlamaktadır. Boğaziçi Ventures bünyesindeki BV Portföy Yönetimi A.Ş. ise bireysel ve kurumsal yatırımcılara yönelik Sermaye Piyasası Kanununa tabi yatırım fonlarının kuruluşu ve yönetimi alanında hizmet sunmaktadır. BV Portföy girişim sermayesi yatırım fonları ile halka açık teknoloji şirketlerinin hisse senetlerine yatırım yapan fonlar kurmak ve yönetmeyi amaçlamaktadır. Boğaziçi Ventures hakkında daha fazla bilgi almak için: www.bogaziciventures.com

   

  Last Bite Games Hakkında:

  İstanbul merkezli, Last Bite Games 2023 yılında Boğaziçi Ventures’tan 1M$ değerleme ile aldığı yatırım ile yolculuğuna devam ediyor. Oyun yapımını, 21. yüzyıl sanatının en güçlü ve etkili formu olarak gören ve bu alana kendini adayan insanların toplandığı bu yapı, oyunun her yönünü bütünsel bir şekilde ele alıyor. Oyun sektöründeki basamakları yıllar içinde edindiği tecrübe ile atlayan CEO Kağan Örün’ün yönettiği Last Bite ekibi, ortaya koyduğu Hypercore felsefesi ile temelde hardcore oyunculara hitap eden oyunlar yaparken, casual kullanıcıların yıllar içerisinde kazandıkları oyun kültürünü de göz ardı etmiyor. 5 Mayıs’taki erken erişim çıkışıyla 28.000 satış adedine ulaşan Swarm Grinder’ın geliştirilmesi ve Dünya’da tanıtılması için Boğaziçi Ventures ve GamevDev ile yaptığı işbirliği anlaşmaları, firmanın faaliyetlerini 2024 yılında yoğunlaştırarak devam ettireceğini gösteriyor. Swarm Grinder’ın satış gelirinin %96,5’i yurtdışı satışlarından elde edildiği düşünüldüğünde, Swarm Grinder’ın bir ihracat başarısı gerçekleştirdiği söylenebilir.

  Erzincan Haber