Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) – Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyünde muharrem ayı dolayısıyla birlik ve beraberlik örneği sergileyen köyün kadınlar hep birlikte imece usulü yaptıkları 2 bin kişilik aşureyi köy camiinde okutulan mevlit sonrası gelen misafirlere ve köy halkına dağıttılar.
Düzenlenen etkinliğe Pazaryeri İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş, İlçe Müftüsü Dr. Şerif Gedik, Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muammer Yıldırım ve köylü vatandaşların yanı sıra çevre illerden davetliler katıldı.
Köylü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güzel bir etkinlik oldu diye ifade eden köy sakinlerinden Ayten İlhan, muharrem ayının gelenekselleşmiş etkinliği olan aşure köyümüz kadınlarının birlikteliğinin ve beraberliğinin bir simgesi oldu. Her sene muharrem ayında köyümüzde farklı bir evde köy kadınlarımız toplanıp aşure yapıyoruz ve gelen misafirlerimize ikram ediyoruz Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın dedi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
-30 şoku az evvel duyuruldu… Türkiye’ye giriş yapacak!
Depo Savaşları Türkiye’ye Geldi: O İllerde Kiralık Depolar Açılıyor
Toplu taşımaya binenleri ilgilendiriyor: 1 Ağustos’tan itibaren kalkıyor
İstanbul’a Doğru Yola Çıktı! Ayı Geliyor! Son 2 Gün
Kimsenin Görmediği Video Arşiv Görüntüleri Çıktı: İstanbul 1957’de Böyleymiş…
Bingöl’de Önüne Geleni Bıçakladı! Valilikten Açıklama Geldi!